Jak mít dokonale čistou vodu v bazénu?

Bazény nemusí být nutně jenom venkovní, jelikož mnoho lidí vlastní i ty kryté. Tedy v interiérech svých domů, kdy se tak mohou bez potíží koupat třeba po celý rok. Jak o takové bazény pečovat a mít vodu dokonale čistou? Prvním krokem je správná chemie, bez které se dnes jenom málokdy obejdeme. Jedná se hlavně o takovou, která dokáže na správné úrovni udržet jak hladinu chlóru, tak i hladinu pH. Obojí je pro čistotu vody nezbytné. Samozřejmě vhodné jsou i jiné doplňky, které eliminují třeba tvorbu řas, nebo odstraňují další viry a bakterie. Důležité musí být vždy správné dávkování, které bude účinné a přitom pro člověka nezávadné.

Odstraňujte i pevné nečistoty

bazénová filtrace

I když je bazén krytý, není nic neobvyklého, že se v něm pevné nečistoty objeví. Obvykle proto, že je tam přineseme my sami, na našem těle. Pokud se podíváme na ideální cestu, jak je odstranit, měla by nám pomoci filtrace. Ta se skládá z účinného čerpadla a samotného filtru, přes který voda proudí. Ten následně zachytává právě jednotlivé pevné nečistoty. Filtrace dělíme do dvou hlavních variant. Je to:

  • Písková
  • Kartušová

První možnost je určitě účinnější a proto se hodí tam, kde nám jde skutečně o mimořádnou kvalitu vody. Druhá zase nadchne tím, že se jedná o řešení výrazně levnější. Jak s ohledem na první nákup, tak případnou výměnu filtru.

Starejte se také o dno bazénu

Ne všechny nečistoty dokáže filtrace zachytit. Některé jsou velké a těžké a tak se mohou uložit na dně. S jejich odstraněním hravě pomohou bazénové vysavače. Doba pokročila a tak kromě těch ručních můžete využívat i ty robotické. Jak fungují? Jednoduše je vložíte do vašeho bazénu a necháte je pracovat. Sami jezdí plynule po celém dně a nasávají jednotlivé nečistoty. Jak je vidět, péče o bazén opravdu nemusí být nijak výrazně složitá. Stačí jenom vědět, co nám s ní efektivním způsobem dokáže pomoci.