Inteligentní domy z ČR?

Zatím málo lidí zná českou firmu HAIDY, které vyvíjí systém pro inteligentní domy postavený na principu centrálního serveru. Chcete se dozvědět více? Přečtěte si následující článek.

Co je inteligentní dům?

Jako první asi každého napadnou světla – není to žádná novinka již dnes lze koupit krabičku za pár korun a lze ovládnout světla třeba ovladačem od televize na to ale nepotřebujete inteligentní dům! Inteligentní dům toho zvládne mnohem více. Můžete ovládat prakticky cokoliv co lze ovládat elektricky včetně uzávěrů vody, apod.

Všechny tyto věci můžete ale rovněž ovládat přes internet nebo mobil. Když chcete přijet dříve z práce můžete na dálku zapnout topení. Odjíždíte na dovolenou? Není nic jednoduššího než nastavit automatické rozsvěcování, vytažení rolet a cokoliv vás napadne, abyste odradili zloděje.

Na inteligentní dům můžete zapojit i zahradu! Můžete centrálně ovládat osvětlení zahrady, vodotrysk v bazénu nebo zavlažování. Možností je spoustu.

Inteligentní dům není příliš drahý?

Tak přiznám se, že i já jsem si myslel, že takový dům musí stát pro běžného smrtelníka nepředstavitelné peníze a je to tedy doména bohatých lidí. Opak je pravdou. Obyčejný dům to prodraží o 5-10%. Možná se vám to zdá i tak dost, ale musíte si uvědomit, že dům stavíte na hodně let dopředu a zpětně přebudovat dům na inteligentní není snadné a hlavně podstatně dražší.

Více informací se dozvíte na stránkách http://www.haidy.cz/ nebo v DIGIT #54

2 komentáře u „Inteligentní domy z ČR?

  1. Taky jsem ten dil videl, je to pekny, ale na me moc slozity az bych se te techniky bal

Komentáře nejsou povoleny.