Bytový textil může mít mnoho podob

Když se řekne vybavení bytu, většinu lidí na první dobrou napadne hlavně nábytek a elektronika. Je to celkem logické, jelikož se jedná o doplňky, které obvykle působí dominantně a zároveň jsou povětšinou i drahé.

Nedílnou součástí každého obydlí je i bytový textil, který sice často působí nenápadně a je relativně levný, avšak je stejně důležitý jako výše zmíněné doplňky.

Kvalitní záclony

Asi tím nejtypičtějším příkladem bytového textilu jsou záclony. Najdeme je snad v každém obydlí. I když dnes ve světě docela letí severský styl, jehož součástí záclony většinou nejsou, našinec na tento druh bytového textilu nedá dopustit.

Jak klasické hotové záclony, tak i hotové voálové záclony totiž nefungují pouze jako ozdoba do oken, ale zároveň jsou maximálně praktické. Během dne skrze ně prakticky nejde vidět, a tudíž zajišťují soukromí. Toto však platí pouze do večerního rozsvěcení světel. Proto je žádoucí záclony podpořit i vhodnou stínící technikou.

Efektivní závěsy

Velmi dobře fungují žaluzie i rolety. Venkovní verze dokonce mohou zlepšit i klima v interiéru, nicméně ty už jsou docela drahé. Kdo chce u stínění šetřit, měl by si pořídit raději závěsy na okna. Ty jsou relativně levné a dokáží poskytnout prakticky stejné přítmí, jako mnohem dražší žaluzie.

Některé modely dokonce zvládnou vykouzlit i dokonalou tmu. Tyto verze záclon jsou samozřejmě dražší než základní typy, avšak nikoliv závratně. Pár tisíc za ně však zákazník dá.

Takovéto zatemňovací záclony se hodí například při sledování televize, kdy člověk netouží po odrazech slunečních paprsků na obrazovce. Zatemňovací závěsy dokáží ocenit i lidé, kteří pracují přes noc a spát chodí až ráno.

Jemné povlečení

K dobrému spánku dokáže přispět nejen tma v místnosti, ale rovněž i dobře zvolené povlečení. To by mělo být v první řadě co nejměkčí, aby se v něm majitel cítil co nejkomfortněji.

Proto zde není vhodné šetřit. Nejlevnější variace povlečení totiž dokáží už po prvním vyprání dráždit pokožku, což pochopitelně k dobrému spánku příliš nevede.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytové doplňky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.