Betonové ploty jsou sázkou na kvalitu a odolnost. Jaké vám jako majitelům domu přinášejí výhody?

Moderní betonové ploty

Součástí většiny rodinných domů je zahrada. Tu je nutné důkladně oplotit. V opačném případě totiž usnadníte vstup na váš pozemek nepovolaným osobám, a to včetně zlodějů. Aby plot mohl plnit svůj primární účel, tedy působit jako ochrana před vnějším prostředím, je nutné zvolit dostatečně kvalitní řešení. Sázkou na jistotu je v tomto směru zcela nepochybně beton.

Jak vybrat betonový plot?

Pakliže soukromé pozemky oddělují od veřejných komunikací a míst dobré a patřičně vysoké betonové ploty, máte jako jejich majitelé poměrně velkou šanci, že je nikdo nepřekoná. Právě výška a také tloušťka přitom hrají významnou roli. Betonové konstrukce musí být ideálně alespoň několik desítek centimetrů silné, aby je člověk nemohl jednoduše rozkopnout. Za dostatečnou výšku se pak z hlediska ochrany před vniknutím cizích osob dá považovat betonový plot, jenž má kolem 2 metrů. Při výstavbě je samozřejmě zapotřebí využívat kvalitní materiál, ovlivní to nejen pevnost, ale i životnost.

Design betonového plotu

Svoji roli samozřejmě hraje i estetické hledisko. Moderní betonové ploty už rozhodně nelze zařadit k doplňkům, které by váš domov a pozemek nějakým způsobem musely hyzdit. Společnosti, jež se návrhy a výrobou plotů s betonovou konstrukcí zabývají, jsou dnes schopné vytvořit velmi pěkné modely, které dobře zapadnou do celkové koncepce vaší domácnosti a zahrady. Jedná se hlavně o sladění s fasádou domu, součástí betonových plotů však mohou být i nejrůznější dekorativní prvky a další drobné detaily.

Na koho se obrátit?

V okamžiku, kdy si nechcete lámat hlavu s výstavbou betonového plotu svépomocí, je třeba se obrátit na osvědčenou firmu, která vám plot s betonovou konstrukcí postaví. Jednou z možností je volba společnosti STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o. Více informací o ní naleznete na stránkách www.stavebniny-libusin.cz.