Klasiku v podobě pružinových matrací není třeba zatracovat. Moderní matrace s pružinami dokážou příjemně překvapit

pružinová matrace

Pakliže se v nejbližší době chystáte na nákup nové matrace do postele, pak možná tušíte, že doba pokročila a v nabídce obchodů se dají najít mnohé varianty těchto produktů. Objevují se moderní materiály, mezi něž se řadí kupříkladu latex, líná pěna apod. Proto se dosti upozaďují klasické pružinové matrace, což však neznamená, že by mělo jít o špatnou volbu.

Na co si dát pozor, pořizujete-li si pružinovou matraci?

Při výběru každé matrace záleží hlavně na kvalitě provedení. Pro pružinovou matraci to však platí dvojnásob, podobně jako je tomu v případě taštičkové matrace. Zásadní je, aby vámi zvolená pružinová matrace měla perfektně nakonfigurované a zároveň skryté jednotlivé pružiny, které produktu dodávají onu charakteristickou měkkost. Pečlivě si tedy zkontrolujte, zda na vrchní části nejsou nějaké vady, případně zda dokonce některé pružiny z matrace nevyčnívají.

Jak snadno vytvořit kvalitní lůžko, aniž byste kupovali kompletně novou matraci?

Pružinová matrace se dnes spíše doporučuje jen na lůžko, na němž přespáváte občas, tedy třeba do postele na chatu či chalupu. Vzhledem k nízké pořizovací ceně se však uplatní i při každodenním použití. Aby vám posloužila co nejdéle, je možné ji obohatit, pakliže se na ni umístí ještě speciální vrchní matrace. Ta se rovněž hodí ve chvíli, kdy si ještě nechcete kupovat zcela novou matraci, avšak na té stávající se již tvoří lehké proleženiny. Vrchní matrace pak poskytne potřebné zpevnění a narovnání, takže se v noci nebudete nepřirozeně prohýbat, což by mohlo mít za následek nejen špatné spaní, ale v dlouhodobějším horizontu i nemalé zdravotní potíže se zády, krkem, hlavou a končetinami. Právě kvalitní matrace zajistí, že se dobře vyspíte a nezpůsobíte si nějakou vážnější zdravotní újmu na těle.