Zerav západní zastoupí živý plot

Hledáte vhodného adepta pro vytvoření úchvatného živého plotu, který vám budou kolemjdoucí závidět? Vsaďte na oblíbený zerav západní, který lze navíc velmi dobře tvarovat.

zerav-zapadni-thuja-occidentalis-yellow-ribbon

Domov v Severní Americe

Pokud byste chtěli zerav západní spatřit ve volné přírodě, museli byste vyrazit až do vzdálené Severní Ameriky, konkrétně do lokality Velkých jezer nebo do Appalačského pohoří. Právě zde totiž tyto stromy hojně rostou, a to převážně na vápencovém podkladu nebo v bahnitých lokalitách.

Ve svém domácím prostředí dosahuje zerav výšky úctyhodných 15-20 metrů. Poznáte jej podle kuželovitého vzhledu a jehlic, které jsou tmavě zelené, ze spodní části poté žlutozelené. V zimě se jejich odstín může měnit až na narezlou barvu.

Kultivar Yellow Ribbon

Ze zeravu západního se zrodil kultivar Yellow Ribbon, který vyniká svým štíhlým vzhledem a zlatožlutým jehličím. Rostoucí ve volné přírodě je schopen dosáhnout výšky až 5 metrů a šířky 1,5 metru.

Co se týče jeho pěstování, jedná se o poměrně nenáročnou a díky tomu velmi oblíbenou dřevinu. Uplatní se v každé zahradě, navíc dobře snáší jak zimní mrazy, tak ostré slunce. Vyhýbejte se však trvale zamokřeným půdám, kde by se zeravu nemuselo dařit.

Uplatnění v zahradě

Jak jsme již prozradili, hodí se zerav západní pro vytvoření okrasného živého plotu. Umístit jej však můžete i do nejrůznějších vřesovišť či jako součást skalek. V letním období se navíc můžete těšit na uvolňované silice, které omamně provoní celou vaši zahradu.

Více informací najdete na www.okrasne-stromy.cz.