Jak vybrat nadzemní bazén

shutterstock.com

shutterstock.com

Ačkoliv se to možná dnes zdá být nepříliš aktuálním tématem, právě zima je ideálním časem pro pořízení venkovního bazénu, který vám zpříjemní letní vedra. Proč byste právě nyní měli pořizovat právě venkovní bazény?

Jednoduše z toho důvodu, že u mnoha prodejců jsou teď k dostání za výrazně nižší ceny, neboť zkrátka není sezona. Jednou z možností je přitom volba nadzemního bazénu.

Výběr dle doby využití

Nadzemní bazény jsou oblíbenou variantou zejména z toho důvodu, že jsou poměrně levné, oproti zapuštěným bazénům je navíc snadnější také jejich instalace. Pokud si jdete vybrat nový nadzemní bazén, určitě si nejprve ujasněte, zda jej budete chtít využívat pouze přes léto, nebo se v něm budete chtít koupat i v chladnějším období. Některé varianty moderních nadzemních bazénů se dají používat prakticky celoročně. V případě sezonního bazénu je pak nutné jej buď uklidit, nebo ho na zahradě sice nechat, ale zazimovat.

Rozměry

Nadzemní bazény se v dnešní době vyrábějí v mnoha velikostech. Nejmenší mají průměr od cca 2 metrů, ovšem dají se pořídit i mnohem větší, které už nabízejí i možnost si celkem solidně zaplavat.

Bazén Florida 1,5 x 2,2 x 0,6 m, zdroj: marimex.cz

Bazén Florida 1,5 x 2,2 x 0,6 m, zdroj: marimex.cz

Prostor

Při výběru nadzemního bazénu samozřejmě záleží také na tom, kam jej umístíte. Ideálním místem je zahrada. Je třeba počítat nejen s dostatečným a hlavně vhodným prostorem, ale také s tím, že se v blízkosti bazénu musí nacházet zdroj vody. V opačném případě by pak bylo problematické jeho napouštění.

Pozor na filtraci

Při výběru nadzemního bazénu je nejlepší, pokud si u stejného výrobce rovnou pořídíte i kvalitní a vhodnou filtraci, která bude udržovat vodu v bazénu po celou sezonu čistou. Asi nejlepším řešením je písková filtrace, která je dostatečně účinná a navíc se i snadno udržuje.

Nafukovací nadzemní bazén. zdroj: garfun.cz

Nafukovací nadzemní bazén. zdroj: garfun.cz

Při výběru bazénu je dobré si projít vícero nabídek. V některých obchodech se dělají na bazény akce, kdy jdou slevy do desítek procent oproti původním cenám. Díky tomu můžete ušetřit stovky až tisíce korun. Největší slevy jsou přitom právě v tomto období. To platí i pro další zařízení, která slouží k odpočinku, relaxaci a zábavě. Například to může být infrasauna, klasická finská sauna apod.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bazény se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Jak vybrat nadzemní bazén

  1. Prin ce locuri fsromaue te plimbi tu. :-)Pozele de mai jos cu Praga m-au omorat.visez sa ajung curand acolo, imi pare un oras superb si nimeni nu a afirmat contrariul vreodata dupa vizitarea lui…Lucrezi sau studiezi in Brno?

Komentáře nejsou povoleny.