Izolace plochých střech

izolace střech

Kdo by si přál, aby mu do domu zatékalo, šířily se zdraví nebezpečné plísně, koroze a narušila se celková střešní konstrukce? Opravdu nikdo, protože každý člověk upřednostňuje doma pohodlí a dostatek tepla.

Izolace má své výhody

Když se nechcete doma obávat dne, kdy se přižene silné krupobití a déšť, který způsobí katastrofu, pusťte se do izolace. Skutečně má své nesporné výhody. Zejména vás čekají nízké provozní náklady, úspora tepla a výborná vodotěsnost. Díky využití moderních materiálů se zbytečně nezatíží střešní konstrukce a v každém ročním období se budete cítit pohodlně. Jednoduše zapomenete na dobu, kdy venku panovalo tropické léto a vy jste se mohli z vedra uvnitř doslova zbláznit. Izolace střech není záležitostí na jednu sezónu, spolehněte se na dlouhou životnost až po desítky let.

Různé technologie pro kvalitní izolaci

Izolace pro ploché střechy se obecně dělí na ty se zateplením a bez zateplení, kdy se rekonstruují pouze hydroizolační vrstvy. Používají se hydroizolační fólie z měkčeného PVC s rozměrovou stálostí. Na trhu se dají sehnat různé druhy, které se od sebe liší způsobem aplikování a nosnou vložkou. Proč je preferovat? Mají vysokou odolnost proti průrazu, UV stabilitu, jsou samozhášivé a nebudete muset řešit, že by jimi prorůstaly rostlinné kořínky. Životnost těchto stále vylepšovaných fólií se pohybuje okolo několika desítek let. Navíc se pružnost materiálu nemění ani při nízkých teplotách pod nulou. Ploché střechy renovované pomocí fóliového hydroizolačního systému se stanou zcela bezúdržbové po celou dobu své životnosti. Obnova se zakládá na kvalitní zdvojené fólii s hydroizolačními vlastnostmi. Nevznikají žádné boule, stávající vlhkost se odvádí mimo budovu. O „dýchání“ střešního pláště se dobře postará podkladní syntetická textilie a mechanické kotvení.