Co jsou mobilní domy?

Mobilní domy jak již z názvu vyplývá jsou „domy na kolech“. Dům ale vůbec nemusí mít kola! Především se jedná o domy, které se zpravidla přepravují vcelku. Čili během několika hodin můžete bydlet.

Není potřeba stavební povolení

Na umístění mobilního domu není třeba stavební povolení. Stačí se připojit na předem připravené přívody inženýrských síťí a můžete bydlet. To se může hodit především, pokud ztratíte bydlení a potřebujete rychle najít přechodné bydlení. Druhou možností je, že na části pozemku si stavíte dům a na druhé straně máte mobilní dům jako dočasné bydlení. Nicméně existuje skupina lidí především v zahraničí, kteří v mobilních domech žijí, protože jim takový styl bydlení vyhovuje!

Kolik stojí mobilní dům?

Mobilní domy se prodávají již hotové nebo si můžete nechat upravit mobilní dům na míru. Existuje ale levnější varianta a tou je koupení staršího mobilního domku, který následně můžete nechat zrekonstruovat.

Mobilní dům lze koupit již od 100 000,- Kč pokud se spokojíte se starším a menším. Pokud jste náročnější, je třeba si připravit částku podstatně vyšší. Za průměrný mobilní dům dáte zhruba 300 až 400 tisíc, ale stále je to cena, za kterou koupíte pouze použitý byť v dobrém stavu. A kolik stojí nový mobilní dům? Jeho cena začíná na zhruba 600 000,- Kč a pokračuje až hodně přes milion korun.

Záleží pak již především na velikosti a vybavení. Mobilní domy lze zároveň použít jako stavebnici a postupně domov zvětšovat jak se vaše rodina rozrůstá.

Více informací naleznete na stránkách http://mobilni-domy.info