Vybíráte nový dům se zahradou?

Možná právě vy patříte k části populace, která si zrovna v těchto chvílích vybírá nový dům se zahrádkou. Máme pro vás několik rad.

V současné době máme jaro a to je období zvýšené nabídky a poptávky po nemovitostech. To je vaše výhoda, protože máte z čeho vybírat, ale zároveň je dobré při nalezení dobré nabídky zbytečně neotálet. Mohlo by se vám lehce stát, že o vytipovanou nemovitost přijdete.

Některé nemovitosti se prodávají doslova sami, protože jsou v žádané lokalitě za dobrou cenu a prodej domu je rychlý. Pokud se vám tedy nemovitost líbí, doporučujeme co nejdříve složit zálohu. Bylo by škoda o ní přijít kvůli pár dnům navíc při rozhodování.

Druhou možností je naopak zkusit smlouvat o ceně u nemovitostí, které nejdou moc dobře na odbyt. Když jsou v nabídce třeba již od podzimu, je velká šance, že bude majitel ochotný snížit cenu. Nemusí to být nutně špatná nemovitost, ale zkrátka v některých městech není zájem o větší domy či naopak domy starší – zralé na zbourání.

Ideální je, pokud ve vytipované lokalitě přímo bydlíte či zde máte nějakého známého. Je dobré totiž mít informace o vybrané lokalitě z první ruky. Nicméně při obhlídce se nebojte zeptat i cizích lidí, kteří okolo bydlí. Většinou vám rádi zodpoví pár základních informací.

Zvláštní kategorií jsou nové domy, které většinou prodávají developeři v nově vybudovaných lokalitách.

Předjednaná hypotéka je velká výhoda

S tím souvisí, že ideální je, pokud máte již předjednanou hypotéku či jiný způsob financování. Prodávající často na to slyší a dají vám přednost před kupcem, který ještě nemá zařízené financování. Většina prodávajících totiž preferuje hladký průběh prodeje bez zbytečného otálení. S těmito formalitami vám může pomoct i realitní kancelář. Na ni je vhodné obrátit se především pokud ještě nemáte žádné zkušenosti s nákupem či prodejem nemovitosti. Ušetří vám spousta starostí, času a ve výsledku i peněz.

 

Třeba právě takový dům čeká na vás.