Vybíráme střešní krytinu: Bude lepší pálená taška, nebo plechová střecha?

střešní krytina

Podstatnou částí každého domu je jeho střecha. Bez ní by nebyl úplný, pršelo by do něho a byl by neobyvatelný. Z toho je patrné, jak moc je střešní krytina důležitá. A také jak podstatné je si dobře vybrat, aby vám střecha dobře sloužila po řadu let. Jaké jsou před vámi možnosti?

Střecha z pálené tašky 

Když se podíváte na nabídku na trhu nebo okolo sebe, budete možná překvapeni různorodostí materiálů. Nejčastěji si ale lidé volí pálenou tašku. Možná je to i proto, že je už odzkoušená po stovky let a patří k tradičním materiálům, z nichž se už v dávné minulosti střešní krytina dělala. Na výběr přitom máte pálenou tašku bez povrchové úpravy, nebo s glazurou. Která je lepší? Taška bez glazury brzy na sebe nabere nečistoty, které se špatně odstraňují, a tak ztrácí svůj původní vzhled. Je ale levnější. Naproti tomu pálená taška s glazurou nabízí lepší vlastnosti za vyšší cenu. 

Plechová střecha

Další možností je pořídit si střechu plechovou. Její hlavní velkou výhodou je nízká hmotnost. Dnes už se plechová střešní krytina vyrábí tak, že na první pohled svým vzhledem připomíná klasickou tašku nebo šindel. Může být v různých barvách, takže majitel nemovitosti si může střechu přizpůsobit svým estetickým potřebám. Jestliže se rozhodnete pro střechu z hliníku, máte jistotu, že vám vydrží po řadu let v bezvadném stavu. Hliníková střecha nevyžaduje zvláštní péči, prakticky je bezúdržbová, proto není divu, že má o ni zájem čím dál tím více zákazníků. 

Střešní krytina s posypem

Kromě pálených tašek klasických či betonových nebo plechových střech existuje také střešní krytina s posypem, která nabízí řadu užitečných vlastností. Jednak je po estetické stránce srovnatelná s ostatními druhy krytin a dále pak disponuje nejvyšší stabilitou barev, trvanlivostí a také velmi dobrým rozptylem dešťových kapek.Tato střecha vám bude dělat radost po spoustu let.