Vybíráme skleněnou výplň vchodových dveří

shutterstock.com

Vchodové dveře jsou jakousi vizitkou vaší domácnosti, a proto je potřeba dbát při jejich výběru nejen na kvalitu a zabezpečení, ale také na vzhled. Prosklení s nejrůznějšími ornamenty v kombinaci s masivem dotváří nadčasový dojem. Jakou ale vybrat skleněnou výplň? V dnešním článku se o skleněné výplni vchodových dveří dozvíte podrobnější informace. 

Tepelné vlastnosti

Při výběru skleněné výplně do vchodových dveří budete nejprve vybírat podle tloušťky. Ta je závislá právě na rozměrech dveří. Zpravidla se instaluje dvojsklo, ale jedná-li se o širší variantu dveřní výplně, je použito trojsklo. Výhodou je, že veškeré skleněné výplně jsou upraveny tak, aby co nejméně propouštěly teplo. Což oceníte nejen v zimě, ale i v parných letních dnech.

Ornamentní prosklení

Pokud nechcete pouze klasické, ničím nezdobené sklo, nadchne vás ornamentní prosklení. Ornamenty jsou zdobena průsvitná skla. Na jedné straně jsou různé ornamenty a hrubá strana ornamentních skel je směřována dovnitř prosklení. K dostání je i skleněná výplň se zrcadlovým efektem. Výběr je skutečně pestrý a máte tak možnost vybrat si správné prosklení, které bude dokonale ladit s celkovým stylem domu.

Varianty prosklení vchodových dveří, zdroj: perito.cz

Bezpečnostní sklo do vstupních dveří

Bezpečnost vchodových dveří je ovlivněna celou řadou parametrů. Jakmile však jeden parametr podceníte, stupeň zabezpečení se podstatně sníží. Zejména skleněné výplně u vstupních dveří jsou často opomíjené. Takové sklo by totiž mělo splňovat řadu předpokladů.

Bezpečnostní sklo se skládá ze dvou slabších skel, přičemž mezi nimi je protinárazová folie. Zabrání tak vysypání skla a tím násilnému vniknutí do domu. Taková skla jsou pro zloděje prakticky nepřekonatelná v krátkém čase.

Článek sepsán ve spolupráci s výrobcem vchodových dveří – perito.cz