Vyberte stylové i praktické osvětlení do místnosti podle následujících 4 rad

Dopřát si dostatek světla není v dnešní době žádný problém, protože máte k dispozici téměř nekonečné množství svítidel. Jak ale vybrat to správné? To záleží na mnoha různých faktorech. Pojďte se podívat na 4 praktické rady, s jejichž pomocí bude výběr osvětlení hračka.

Odpovídající rozměry

V první řadě si musíte promyslet, jestli hledáte velký zdroje světla, či naopak menší lampičku k přisvícení. Právě typ svítidla a jeho rozměry představují klíčový parametr pro úspěšný výběr. Musíte dopředu vědět, zda můžete vybírat nízké lustry, nebo hledáte spíše decentní bodové osvětlení se kterým ušetříte více místa a bude spíše nenápadné.

Originální vzhled

Spolu s rozměry souvisí i vzhled svítidla. To by mělo plnit svou funkci nejenom pro svícení, ale právě i jako doplnění vzhledu interiéru v zhasnuté podobě. V praxi to znamená, že je potřeba vybrat takový model, který bude ladit s dalším vybavením. A pokud si nedokážete vybrat nic z klasické nabídky, zvolte osvětlení na zakázku, kde si můžete přesně určit jednotlivé parametry a získat ideální řešení pro vaše potřeby.

Designové žárovky

A bez čeho se neobejde pořádný zdroj světla? Přeci bez kvalitní žárovky. A pokud se navíc jedná o esteticky pěknou designovou žárovku, získáte ještě o něco zajímavější prvek. Kromě toho, že jsou designové žárovky pěkné, mohou nabízet i celou řadu moderních funkcí.

Kombinace více zdrojů světla

Při výběru svítidel nezapomeňte zohlednit i správnou kombinaci více zdrojů osvětlení, čímž dosáhnete optimálních světelných podmínek v místnosti. Často se kombinují především stropní lustry se stolními či stojacími lampami, se kterými si můžete v případě potřeby přisvítit v daném koutku místnosti či u stolu. Záleží i na velikosti a členění pokoje, kolik zdrojů světla budete vlastně potřebovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Tipy a triky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.