Usínání s oblíbenou postavičkou díky dětskému povlečení

Pokud jste již hrdým rodičem a vaše dítko se dostalo do věku, kdy se rádo ztotožňuje s postavami z pohádek, určitě znáte následující situaci – ať už jde o narozeniny, svátek, Vánoce, či jinou příležitost k darování dárku, propuká mánie na téma oblíbené pohádky a její motiv na čemkoliv je položkou číslo jedna na pomyslném wish listu. Ne, nejde jen o hračky v podobě oblíbených hrdinů. Jsou to oblečení, knížky, školní pomůcky, omalovánky a v neposlední řadě také dětské povlečení. Postel a hlavně peřina mají pro děti tu magickou schopnost, že dokáží za tmy v noci ochránit před bubáky a příšerami. A u té s oblíbeným hrdinou či odvážnou princeznou, co zvrátila svůj neblahý osud, to platí o to víc.

dětské povlečení do postýlky

Co teď letí

A jaké dětské povlečení do postýlky pro malého skřítka zvolit? Pokud vám nenapoví pohádka, co pořád dokola musí běžet v televizi nebo na monitoru počítače, pak se můžete spolehnout na stálice, co nikdy nevyjdou z módy. U holčiček zůstává oblíbená panenka Barbie, myška Minnie Mouse, kočička Hello Kitty a nikdy nezklamete s princeznami Popelkou, Sněhurkou a Belle z Krásky a zvířete. Roky se drží vysoko na žebříčku nejprodávanějších motivů. Kluci milují motivy Star Wars a hrdiny Marvel a DC komiksů – Spiderman a Batman se perou o hlavní příčku, zdatně jim sekundují Superman i zelený Hulk.

Povlečení pro kluky

Povlečení pro kluky

Horkým trendem za poslední období je však pro holky hrdinná princezna Ledového království Elsa v závěsu se sestrou/princeznou Annou a poťouchlým sněhulákem Olafem a u kluků to jsou hrdinové z Lego filmů a Avengeři. Nejmladší dítka prahnou po povlečení s mašinkou Tomášem nebo žlutými Mimoni z fenomenální animované komedie Já, padouch. Puberťáky určitě potěšíte motivem oblíbeného sitcomu (ať už z Disney Channelu nebo nestárnoucích Simpsonových, Futuramy), fotbalového klubu, skupiny, zpěváka nebo zpěvačky.

Povlečení pro holky

Povlečení pro holky

Na co nezapomenout před koupí

Vybrat pěkné dětské povlečení s populárním motivem je sice hezká věc, věcí další a stejně tak podstatnou by mělo být také vaše pátrání po materiálu a složení barviv, kterými je motiv na látce vyhotoven. Dětská pokožka je přeci jen citlivější než ta naše a o to více je třeba dbát na kvalitu textilie, když v kontaktu s ní zůstává vaše ratolest zhruba třetinu dne! Pro kvalitní spánek je nutností vybírat přírodní látky, ideálně 100% bavlnu (a ještě lépe bio, která je zpracovávána a bělena šetrnějšími způsoby). Vybírejte bavlnu s vyšší gramáží, aby dlouho vydržela ve stavu, v jakém jste povlečení kupovali, a pokrývka skrze povlečení neprosvítala (u těch, co nejsou zcela bílé a bez vzoru, je prosvítání pochopitelně nežádoucí). Zjistěte si, zda jsou použité barvy ekologické.

Často opomíjené

Aby se dětem v dětském povlečení do velké postele spalo co nejpohodlněji a nic nerušilo jejich spánek, je třeba vybrat povlečení s takovým uzávěrem, aby o něj končetinami nezadrhávaly a peřina nebo polštář se snadno nedostaly z povlaku ven. Nejlepší je krytý zip nebo drobné hladké knoflíčky s krátkými rozestupy mezi sebou.


A pozor – ať už vaše dítko naléhá jakkoliv, nedovolte mu povléci si postýlku novým povlečením ihned poté, co jej rozbalí. Každé, nejen dětské povlečení je třeba vyprat, a to nejen proto, aby se zbavilo umělého pachu “novoty”, ale také případných nečistot z výroby a balení. Nikdy nevíte, kde všude se během cesty za vámi povlečení ocitlo a kde bylo skladováno. Zamezíte tak možná nepříjemným podrážděním kůže, svědění a nočnímu buzení. Za povlečením splňujícím všechny výše popsaná kritéria vyrazte do internetového obchodu www.RodinneBaleni.cz a nechte se okouzlit barevnými motivy nejen ze světa pohádek.