Usídlila se ve vašem domě kuna? Přečtěte si, jak se jí zbavit

shutterstock.com

shutterstock.com

Kuna – slovo, které je hlavním tématem diskuzí mnoha domácností. Kuny jsou dlouhodobými návštěvníky ne jednoho obydlí. Neexistuje žádný osvědčený recept, který by fungoval k tomu, abyste se kuny zbavili. Musíte zkoušet různé metody, a buď zaberou, nebo ne. V dnešním článku se tedy podíváme, jak se zbavit kuny.

Kuna skalní je živočich, který momentálně míří do lidských příbytků, kde nadělají více škody než užitku. Ve stavbách se kuny cítí nejen bezpečně, ale zároveň hledají teplo, kde by se samice mohly starat o svá mláďata. Avšak lidi vnímají kunu skalní spíše jako hlučné zvíře, které znepříjemňuje pobyt v době, a to zejména v nočních hodinách.

Jak na kuny vyzrát?

Jestliže hledáte způsoby, jak se zbavit kuny jednou provždy, pak vám nemůžeme dát pouze jednu osvědčenou radu, která funguje. Ne na každou kunu fungují všechna opatření. A proto se podíváme na ty nejzajímavější a nejúčinnější babské rady, které kolují bezi lidmi již řadu let. Na trhu jsou v první řadě dostupné speciální prostředky, které mají zabránit vniknutí kuny do obydlí, ale úspěch těchto prostředků a surovin je nejistý.

Mezi prostředky, které by měly kunu odradit, patří výrazný parfém, psí chlupy, síra, lidské vlasy, trus kočkovité šelmy, chlupy z dravé zvěře, hlasité zvuky, vůně do auta, čpavková voda, naftalin a také přítomnost psa.

Na trhu se však objevily speciální odpuzovače, které vysílají signály. Tyto signály jsou pro zvířata velmi nepříjemné. Existují odpuzovače ve dvou variantách – akustické a ultrazvukové, jejichž pořizovací cena začíná už na 300 Kč. Dále si můžete běžně v obchodech koupit sprej či pachové tyčinky, které mají příznivé účinky na odrazování kuny.

Takto vypadá kuna, zdroj: wikipedia.org

Takto vypadá kuna, zdroj: wikipedia.org

Nezapomínejte na pasti na kuny

Spousta lidí, která se potýkala s kunou ve svém příbytku, si pochvaluje pasti na kuny. Jedná se na první pohled o sklapce a kelce, do kterých stačí dát nějaké lákadlo, na které se kuna přiláká. Tím máme na mysli například vajíčko, šípky či třešně. Jakmile kuna do pasti vleze, je lapena. Ale ne vždy tyto pasti fungují stoprocentně, protože kuny jsou plachá zvířata, která se pohybují skoky.

Zkoušejte, co na kunu, která znepříjemňuje život vám, působí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , a jeho autorem je redaktor. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Usídlila se ve vašem domě kuna? Přečtěte si, jak se jí zbavit

  1. YUM food trucks! I plan on doing nohintg but be a lazy bum over the weekend. My last shift was last night- and I don’t go back again until Wednesday. WOOT!

Komentáře nejsou povoleny.