Trendy a změny v sortimentu pneumatik pro zemědělskou techniku

I zemědělské stroje si žádají pravidelnou údržbu, která by měla zahrnovat nejen kontrolu namáhaných částí vozidla, ale také kontrolu stavu pneumatik, které je rovněž nutné pravidelně měnit. Podle čeho pneumatiky pro zemědělské stroje vybírat?

pneumatiky - zemědělské stroje

Jiné požadavky jsou kladeny na pneu určené pro vysoce výkonné traktory, jiné pro agroindustriální stroje, přípojné stroje nebo těžkou lesní techniku. Výběr pneumatik by se měl však odvíjet nejen od konkrétního stroje, ale zejména od jejich umístnění v rámci vozidla, neboť parametry pneumatik pro hnanou nápravu nebo přední nehnanou nápravu se značně liší. Jiné parametry musí splňovat

Radiální, nebo diagonální pláště?

Na poli pneumatik pro zemědělské stroje je silně zřetelná tendence k radializaci plášťů. Při srovnání s dříve běžnějšími diagonálními plášti jsou charakteristické flexibilními bočnicemi, díky nimž je práce v terénu mnohem efektivnější. Takové bočnice jsou rovněž důležité pro zvýšení přenosu točivé síly motoru traktoru nebo jiného zemědělského stroje. Nejsou na místě ani obavy z nechtěného poškození obdělávané půdy. Požadavek na čím dál rychlejší vykonání zemědělských prací, nejlépe traktorem s příslušnou nástavbou, rovněž moderní pneumatiky bez problémů naplňují.

Bezpečná manipulace se zemědělskou technikou

Pro bezpečný provoz zemědělských strojů je nezbytná nejen pravidelná údržba, případně výměna opotřebovaných dílů, to stejné totiž platí také v případě pneumatik, jejichž stav je třeba v pravidelných intervalech kontrolovat.

Při výběru spolehlivých pneumatik stojí produkty značky Mitas, která je známa svým zaměřením na motocykly. Ovšem i Mitas pneumatiky – zemědělské stroje sází na dobrý poměr ceny a kvality. V internetovém obchodě Nekvinda – Zemědělská technika lze vybírat na základě typu stroje, neboť pneumatiky jsou rozděleny do přehledných kategorií, jako je tomu v případě Mitas pneumatik – pro zemědělské stroje a další techniku.