Trampolína – zábava pro malé i velké

Trampolína

Zahrada je místem, které přímo vybízí k tomu, abyste na něm trávili svůj volný čas. Proč byste si tento čas nezpříjemnili pořízením trampolíny, která se vám jednak postará nejen o zábavu, ale také vás bude motivovat k aktivnímu pohybu? Obzvláště během letních dnů je trampolína nenahraditelná, neboť kombinace aktivního pohybu a slunečného počasí je prostě něčím, co člověka snad nikdy neomrzí. Není proto divu, že společně s bazény patří trampolíny mezi jedno z nejčastějších vybavení, které můžeme vídávat v zahradách.

Trampolíny nejsou oblíbené pouze mezi dětmi, jsou populární i mezi dospělými. Dospělé vrací do dětských let a pomáhá zapomenout na starosti všedních dnů. Jediné, na co si musíte dávat pozor, pokud se rozhodnete si pořídit trampolínu na zahradu, je nosnost. Ne všechny trampolíny jsou konstruovány tak, aby na nich mohli skákat i dospělí. Většina však ano.

Bezpečnost je až na prvním místě

Kvalita použitých materiálů je důležitá u veškerého vybavení do domácnosti a na zahradu, v případě trampolín to ale platí dvojnásob, neboť pokud by nebyl použitý dostatečně kvalitní materiál, mohlo by hrozit zborcení celé konstrukce trampolíny nebo protržení skákací plochy. Je nezbytné, aby byla trampolína bezpečná a zároveň poskytovala dobrou stabilitu a byla také dostatečně pevná, k tomu slouží kotvící sady pro trampolíny.

Je také důležité, aby byla skákací plocha vyrobena z neabrazivního materiálu a odolného UV záření – díky tomu postupem času nedochází k zeslabování materiálu. Vysoké bezpečnosti může být krom kvality použitých materiálů dosaženo i instalací vhodně zvolených ochranných prvků. Mezi ně můžeme zařadit kupříkladu protiskluzové schůdky, ochrannou síť nebo vysoce odolné kryty pružin.

Na trampolíně se nevyplatí šetřit

Trampolíny jsou cenově dostupné, ceny základních modelů ověřených výrobců a prodejců začínají již na pár tisících korun. Z důvodů uvedených výše se na nich nicméně šetřit skutečně nevyplatí. Proto spíše než po samotné ceně, se vždy dívejte na to, jak je trampolína bezpečná a jaké má ochranné prvky. Nikdy však nepodceňujte ani její nosnost nebo velikost odrazové plochy. To všechno jsou nejdůležitější kritéria výběru vhodné trampolíny.

Pokud se vám však podaří vybrat správně, máte se opravdu na co těšit. Skákání na trampolíně je totiž doslova návykové a jen tak vás nepustí. Krom toho jsou trampolíny vyráběny v celé řadě atraktivních a zajímavých designů. Snadno se tedy stanou i nepřehlédnutelnou ozdobou vaší zahrady.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.