Thermotec: Úsporné elektrické vytápění domu

shutterstock.com

Kdo by nechtěl šetřit na vytápění, které přes topnou sezonu spolyká tolik peněz? Jistým zajímavým řešením, které slibuje velké a to až poloviční úspory spotřebované energie v porovnání s jinými způsoby vytápění, může být systém Thermotec.

Jedná se o německou značku, jejíž produkty pokrývají potřeby vytápění v každé místnosti. V nabídce jsou i speciální úsporné koupelnové žebříky. Thermotec láká své zákazníky na velice atraktivní záruku v podobě třiceti let na funkčnost, což značí vysokou důvěru v kvalitu jejich výrobků.

Patentovaný systém AeroFlow

Elektrické topení je založeno na principu AeroFlow, který efektivněji předává nastřádané teplo do okolního prostředí přes průduchy a žebra. Teplo tak neustále proudí a místnost se průběžně prohřívá. Topná tělesa teplo střádají do akumulačního jádra. To v sobě teplo drží poměrně dlouho a na rozdíl od jiných topení, která velmi rychle vychladnou, hřeje i po vypnutí.

AeroFlow akumulační systém, zdroj: topeni.cz

Stačí mu nabíjet se jen dvacet minut za hodinu. Tím dochází k hlavním úsporám za energii. Není totiž třeba mít topení zapnuté neustále, abyste udrželi konstantní teplotu.

Topný panel s akumulačním jádrem, zdroj: topeni.cz

Moderní řídící jednotky mají velký podíl na úspoře

K dodatečným úsporám pak slouží precizní systém regulování teploty. Topení je možno koupit s vybraným typem termostatu nebo čidel a centrální řídicí jednotkou, která komunikuje s topením bezdrátově. Teplotu tak můžete regulovat velmi přesně, v jednotlivých místnostech nezávisle, a samozřejmě programovat na delší časové úseky přesně podle vašich požadavků. Nedochází tak ke zbytečnému plýtvání vlivem přetápění místností.

Pro náročné zákazníky je připravena v nabídce také možnost ovládání teploty v domě nebo bytě přes mobilní telefon nebo vzdálený počítač při zakoupení GSM modulu.

1 komentář u „Thermotec: Úsporné elektrické vytápění domu

  1. Te uspore 30% teda neverim! Vzdyt nove teplo nevznikne, jen se misto okolniho prostoru nahriva jadro a pak to jadro ohriva okoli, takze spotreba stejna jen to trva dele! Prosim o vysvetleni

Komentáře nejsou povoleny.