Tepelné čerpadlo – ekologická a ekonomicky výhodná varianta vytápění

Tepelná čerpadla fungují na jednoduchém principu. Tepelnou energii mohou získávat například ze vzduchu a pomocí elektrické energie ji předávat užitkové vodě ve vašem domě.

tepelná čerpadla

Druhy tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo vzduch voda zpravidla vyžaduje, v porovnání s ostatními typy tepelných čerpadel, nejmenší vstupní investici. Instalace tohoto čerpadla je velmi jednoduchá. Prakticky se jedná o “krabici”, kterou vám specializovaná firma, např. Solarex, snadno namontuje. Nevýhodou tepelného čerpadla vzduch voda je malá efektivita při velmi nízkých teplotách.

Tepelné čerpadlo země voda využívá tepelnou energii ze země. Je proto potřeba do země na vašem pozemku umístit tzv. kolektor, a to buď do plošného výkopu nebo vrtu. Náklady spojené s instalací tepelného čerpadla země voda jsou tedy vyšší. Díky větší efektivitě se však brzy vrátí.

Chlazení v létě

Některá tepelná čerpadla mohou fungovat i jako klimatizace. U tepelných čerpadel země voda dokonce celý proces chlazení probíhá díky přirozenému teplotnímu spádu prakticky samovolně a je k němu potřeba pouze velmi malé množství elektrické energie.

S pomocí jediného zařízení tak zajistíte tepelnou pohodu ve vašem domě po celý rok.

Výběr a instalace tepelného čerpadla

Tepelných čerpadel existuje samozřejmě celá a řada a je potřeba zvolit takové, které je vhodné pro váš dům. V takové situaci je nejlepší obrátit se na odborníky, kteří doporučí nejvhodnější řešení a zajistí odbornou instalaci.

Firma Solarex distribuuje, instaluje a servisuje kavalitní německá tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec zejména v regionech Praha, Plzeň, Louny, Chomutov, Rakovník a okolí. S desetiletou praxí v oboru a vlastnictvím mnohých certifikátů a akreditací v rámci alternativních zdrojů energie je předním odborníkem v tomto oboru. Solarex dodává pouze kvalitní výrobky a zakládá si na spolehlivosti i na nejvyšší kvalitě odvedené práce. Svým zákazníkům poskytuje mimo samotné instalace také kompletní projektovou přípravu.

Použití tuhých paliv

Pokud dáváte před novými zdroji energie přednost klasickým tuhým palivům, potom vás jistě zaujmou kotle na uhlí Benekov. Moderní zařízení mají velmi ekologický a bezúdržbový provoz. Zásobník paliva vydrží až na 7 dní absolutně bezobslužného provozu.