Tepelná čerpadla Klimarapid

V dnešním článku si představíme, jak fungují tepelná čerpadla a které je pro vaše potřeby nejvhodnější?

Ceny energií neustále rostou. Proto mnoho lidí hledá způsob, jak ušetřit a platit méně. Nejrychlejší možností je porovnat ceny vašeho dodavatele energií s konkurencí. Tím můžete ročně ušetřit i několik procent. Bohužel mnohdy s tímto dodavatelem musíte podepsat smlouvu na delší období a hned další rok vám tedy energii může opět zdražit a vy s tím nic neuděláte. Řešením je snížit spotřebu. Ale jak?

Tepelné čerpadlo je levné na provoz

Když si rozebereme náklady na domácnost, velkou položkou budou výdaje na vytápění a ohřev vody. Často je to spojeno s neefektivním kotlem či rozvody v domě či bytě. Obzvlášť časté je to u starších domů, kde se ještě nepočítalo s extrémním růstem ceny energií.

Tepelná čerpadla PANASONIC Aquarea nyní se slevou 25%

Jednou z možností je pořídit si tepelné čerpadlo. Je to levný a efektivní způsob vytápění a ohřevu TUV. Lze jej připojit i na stávající rozvody v domě a tak se přímo nabízí jeho instalace při rekonstrukcích. Nebudeme zastírat, že tepelná čerpadla mají jen výhody. Drobnou nevýhodou jsou totiž vyšší pořizovací náklady, ale při správném výběru vhodného typu se brzy vrátí.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo využívá základních fyzikálních jevů a princip jeho fungování je znám již od 19. století. Nejjednodušeji si princip fungování vysvětlíme na principu ledničky. Ta odebírá teplo potravinám uvnitř a tím dochází k jejich ochlazení. Následně se akumulované teplo uvolňuje v zadní části lednice. A nyní zpět k tepelnému čerpadlu, kde probíhá stejný jen akorát naruby.

Tepelné čerpadlo odebírá teplo zvenku a to dle typu média, které zvolíte – voda, vzduch nebo země. Následně v samotném tepelném čerpadle proběhnou jevy (komprese, kondenzace a expanze) a teplo je rozváděno do vašeho obydlí pomocí radiátorů nebo podlahového vytápění.

Pokud si chcete orientačně spočítat, které tepelné čerpadlo je nejvhodnější pro váš dům, využijte kalkulačku na stránkách Klimarapid.cz. Tato společnost dále zajišťuje i kompletní dodávky a servis klimatizací.