Skříňky do koupelny – nekonečné možnosti výběru

Ať už bydlíme v panelových bytech, starých zástavbách, rodinných domech anebo trávíme podstatnou část roku na chalupě, vždy chceme mít komfortní zázemí s praktickým využitím. Neméně důležitý je důraz na design, protože denně používaný nábytek by se neměl rychle omrzet. Barevné provedení je často lákavou variantou nákupu, rozmyslete si ale pořádně, zda vám v interiéru lépe nevyniknou třeba lesklé povrchy či masivní dřevo.

koupelnové skříňky

Vyberte si podle barev i materiálu

Výběr a samotné rozmístění nábytku zejména v koupelnách vyžaduje důkladné naplánování. Tyto místnosti, kde konáme ranní hygienu či očistu těla, dosahují v drtivé většině menší plochy na úkor jiných prostor. Proto by výběr skříněk měl být uvážený a samotné provedení nábytku do koupelny praktické. V malých koupelnách oceníte nástěnné koupelnové skříňky, které se dají umístit nad spodní skříňky. Úložný prostor je řešen tak, aby pojal ručníky, kosmetické preparáty i čisticí prostředky. V koupelně si tak jednoduše vytvoříte zásoby toaletního papíru, náhradních přípravků i hygienických potřeb. Malou koupelnu opticky zvětšíte atypicky řešeným zrcadlem a maximálním využitím úložné plochy.

Líbí se vám masiv nebo lak?

Pokud máte představu o konstrukci skříněk a doplňků, stojí před vámi rozhodnutí o barvě a materiálu. Velmi populární jsou lakované skříňky ve vysokém lesku v jednobarevném provedení, které se hodí opravdu kamkoliv. Zvolit si můžete úchytky či dotykové zavírání. V nabídce nechybí ani velmi kvalitní dřevěné skříňky. Koupelnový nábytek můžete rozšířit o vysoké skříňky, z části fungující jako úložný prostor a v druhé polovině například jako prádelní koš.

Struktura dřeva může být drsná, popřípadě hladká a ošetřená lakem či olejovou vrstvou. Praktický nábytek zahrnuje spodní skříňky s jednoduchým úchopem na zeď, čímž si usnadníte vytírání podlahy a dostanete se i do jindy těžko přístupných míst. Inspirujte se moderním stylem a pořiďte si ideální nábytek s dlouhou životností za skvělou cenu!