Rekonstrukce zádveří

Zádveří je důležitou součástí každého bytu nebo domu. Je to zpravidla první část domu, která uvidí návštěva, když vstoupí do vašeho království. Zádveří je tedy ta část domu, které je mezi vchodovými dveřmi a předsíní.

Důležitost zádveří

Zádveří není pouze první části vašeho domu, ale je zároveň velmi důležitou částí domu. Tuhle skutečnost oceníte především v podzimních a zimních měsících, kde je venku zima a chladno. Lidé, kteří totiž zádveří nemají, často litují, že si ho nenavrhli či nenechali udělat.

Pokud otevřete vchodové dvere a do domu se vám velmi rychle nahrne studený vzduch nebo mráz, zjistíte, že zádveří je docela užitečná a potřebná část domu. Do zádveří navíc můžete situovat botník a věšákovou stěnu. Je to určitě lepší než mít botník se špinavými a zablácenými botami v předsíni. Totéž platí i o mokrých kabátech a bundách. Zádveří je tedy velmi potřebný kout ve vašem domě, který ocení všichni členové rodiny, včetně vašich hostů.

Jak má dobré zádveří vypadat?

Ideální zádveří by mělo být náležitě odděleno od předsíně, nejlépe druhými dveřmi. Dále by mělo mít dobře udržovatelnou podlahu, která půjde velmi rychle umýt. Zde se totiž všichni budou zouvat, takže podlaha musí být podle toho náležitě přizpůsobena. Nejčastěji se doporučuje praktická dlažba nebo přírodní linoleum. Obojí se velmi dobře udržuje a uklízí.

Tip: Zádveří můžete zpestřit obrazy – buď několik menších nebo jeden velký dle vašich prostorových možností

Nezapomeňte umístit do zádveří velkou rohož, která bude sloužit k odložení blátivých či silně mokrých a znečištěných bot. Chybět nesmí také již jednou zmiňovaná věšáková stěna, aby si hosté i domácí mohli pověsit své kabáty a bundy. Vedle věšákové stěny je praktické umístit do zádveří také držák na deštníky.

Udělejte si zádveří

Pokud váš dům zádveří nemá, zvažte, zda by nebylo moudré, pustit se do rekonstrukce predsine a z konce předsíně vybudovat malé zádveří.