Proč si do svého domu vybrat hliníková okna a dveře

Při rekonstrukci rodinného domu nebo výstavbě nového přijde řeč i na materiál oken a dveří. Na výběr je hned několik možností, z nichž nejvíce oblíbené jsou z plastu. Důvodem pro to je jeho výhodná cena. Dražší alternativou je hliník. Jaké jsou jeho přednosti?

Co nabízejí hliníková okna

Hliník je pevný materiál, který dovoluje vyrobit lehká a konstrukčně přesná okna. Je také zřejmé, že hliníková okna budou odolná vůči nepříznivým povětrnostním vlivům, změnám teplot či chemickému působení, a to více než dřevo nebo plast. Nehrozí jim deformace tím, že by se na nich podepsal zub času. Zatímco životnost dřevěných oken se pohybuje okolo třiceti let, tak ta hliníková mají životnost až dvojnásobnou. Kromě toho je možné z hliníku vyrobit okna poměrně velkých rozměrů bez nutnosti přerušení příčkami nebo vyztužením.

Hliníkové dveře jsou bezúdržbové

Prakticky stejné vlastnosti jako okna nabízejí i hliníkové dveře, které mohou být prosklené i neprůhledné. V případě prosklených se používají izolační dvojskla či trojskla, podle přání zákazníků. Vzhledem k vlastnostem hliníku jsou dveře z něho vyrobené bezúdržbové. Zatímco ty dřevěné je nutné pravidelně ošetřovat nátěrem, hliník nijak nestárne a jeho životnost je velmi dlouhá. Pochopitelně jsou tyto dveře vyplněny tepelnou izolací s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. S jejich pořízením neuděláte chybu. Získáte výrobek, který vám bude sloužit dobře po desítky let.

Hliníkové systému od kvalitních výrobců

Při výběru hliníkových oken a dveří se zajímejte zejména o německé a polské hliníkové systémy, jež splňují náročné požadavky architektů i koncových uživatelů nemovitosti. Současně jsou vyrobené podle platných evropských norem a předpisů, a to včetně těch protipožárních. Hliník je stále moderním materiálem, který rozhodně do současné architektury patří.

Fotka: https://www.pruniwerk.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Rodinné domy a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.