Představujeme zahradní jezírka

Zahradní jezírka se znovu dostávají do popředí zájmu a stávají se zajímavým zpestřením okrasných zahrad.

K tomu vede hned několik důvodů, které přispívají k výraznějšímu rozšiřování zahradních jezírek do českých okrasných zahrad. Zřejmě každý, kdo bydlí na venkově či menším městě si posledních letech všímá, že stále více rodin svou zahradu z užitkové postupně mění na okrasnou. Je to dáno měnícím se životním stylem a hodnotami. Když dorazíme večer z práce, již se nám nechce jít pracovat na zahrádku, ale raději odpočíváme u bazénu, zahradního grilu či zahradní jezírka.

Výstavbu jezírka zvládne i poučený začátečník

Druhým důvodem je bezpochyby mnohem lepší technologie výstavby jezírek. Nyní si můžete menší jezírko postavit za jedno odpoledne buď pomocí prefabrikovaných plastových jezírek a nebo pomocí speciální jezírková fólie. Dříve bylo nutné jezírko vybetonovat, což bylo mnohem náročnější na výstavbu a trvalo týdny. Beton také není příliš elastický a trhliny v něm se opravovaly dost špatně, což s moderní fólií je nepoměrně snadnější.

Péče o zahradní jezírko

Mnoho lidí má obavy z příliš náročné péče o zahradní jezírko. Tyto obavy jsou zbytečné, protože s moderní filtrací je jezírko téměř bezúdržbové. Majitelé do zahradního jezírka často vysazují KOI kapry, které vynikají především nádherným zbarvením. Z toho důvodu bývá použití chemie problematické a musí se spoléhat na dobrou filtraci a občasné mechanické čištění jezírka.

V komentářích se s námi můžete podělit o vaše zkušenosti se zahradním jezírkem.