Plápolající ohýnek z krbu si můžete užít i v paneláku

shutterstock.com

shutterstock.com

Závidíte svým známým, že mají ve svém rodinném domě krb, který jim zajišťuje nejen vytápění místností, ale nabízí i možnost příjemného posezení během chladných večerů u plápolajícího ohně. Ve chvíli, kdy bydlíte v obyčejném panelovém bytě, měli jste donedávna jednoduše smůlu. Dnes už to ale neplatí, a to díky krbům na bio líh.

Jak je to možné?

Krby na bio líh lze skutečně využít i v panelových bytech, které nejsou napojeny na komín. Fungují totiž na jiném principu. Zatímco v případě klasických krbů vzniká při spalování dřeva či dřevěných briket kouř, který je nutné odvádět do komína, u biokrbů se spaluje bioethanol. Při hoření vzniká pouze voda a CO2, žádný kouř. Díky tomu se zařízení nemusí napojovat na komín, neboť není potřeba odvodu spalin.

Moderní krby na bio líh jsou vynikajícím řešením do bytů i z hlediska jejich atraktivního designu. Dokážou obohatit vzhled interiérů.

Romantika, kterou oceníte za dlouhých zimních večerů

Pokud si pořídíte krb na bio líh, můžete si doma po večerech vytvořit příjemnou romantickou atmosféru se stejným efektem, jakého dosáhnete u klasických krbů na tuhá paliva. Výhodou je také snadná údržba. Díky ekologickému spalování, kdy nevznikají žádné saze a nečistoty, si můžete do blízkosti krbu pověsit klidně moderní abstraktní obrazy.

Krb na bio líh se hodí nejen do domácností, ale také třeba do menšího fotoateliéru. Mají poměrně malou konstrukci, takže vám zde rozhodně nezaberou místo, které máte z velké části vyhrazen na foto stan či jiné příslušenství, které potřebujete pro vytváření kvalitních profesionálních fotografií.

A za kolik se dá takový krb na bio líh pořídit? Možná vás překvapí, jak jsou levné. Zakoupíte je už za cenu kolem 5.000 Kč, což rozhodně není nijak nákladná investice. Vydrží přitom mnoho let.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytové doplňky se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.