Pasivní rodinné domy u Prahy: Ve Zloníně se bude dobře bydlet

rodinné domy u Prahy

Pasivní bydlení se v současné době skloňuje snad ve všech pádech. V čem tkví jeho podstata? Hlavně v extrémně nízkých nákladech na vytápění, které bývají v běžných domech velkou položkou v rodinném rozpočtu. V pasivním domě se netvoří průvan, přitom je zajištěn stálý přívod čerstvého vzduchu. A co každého určitě hodně potěší, to jsou příjemné teploty v kterémkoliv ročním období – tedy v létě i v zimě.

Pasivní domy nabízejí antialergenní prostředí

Jestliže jste až dosud váhali, jestli si pořídit nový pasivní dům, nebo se pustit do stavby běžného, pak se možná už začínáte rozhoupávat. Pokud žijete nebo chcete žít v Praze, tedy si užívat výhod velkoměsta, ale zároveň žít v hezkém prostředí, udělejte si někdy výlet do obce Zlonín. Zde by v dohledné době 3 let mělo vyrůst na 100 nových pasivních domů, do jejichž stavby se pustila developerská společnost Zelený Zlonín. Možná právě vy budete jedněmi ze šťastných majitelů zdejší pasivní novostavby. Bydlení blízko Prahy je ideálním řešením pro toho, kdo chce žít pohodlně obklopený přírodou v dosahu hlavního města. 

Pohodlné pasivní bydlení ve Zloníně

Vedle příjemného prostředí obec Zlonín nabízí svým obyvatelům i žádanou občanskou vybavenost, a to například blízkost autobusové nebo vlakové zastávky, díky níž bude dojíždění za prací do centra Prahy pohodlnější a rychlejší. Děti mohou ve Zloníně navštěvovat mateřskou školku i základní školu. Když budete mít chuť na výbornou kávu nebo večeři, můžete si zajít do místní restaurace. A prostor je věnovaný také sportu. Ve Zloníně se nachází devítijamkové golfové hřiště. Pokud jste tomuto sportu propadli, tak existence hřiště v dosahu vašeho bydlení vás musí potěšit.

S pořízením novostavby jsou spojené velké výdaje, které je však možné ponížit využitím dotací od státu. Na pasivní domy u Prahy je možné čerpat příspěvek po kolaudaci až ve výši 450 tisíc korun.