Originální zahradní dekorace

shutterstock.com

shutterstock.com

Zahrada, která má sloužit hlavně pro potěchu oka, se neobejde bez dekorací. Těch je na trhu celá řada, ale je těžké najít nějakou, která by se na vás nedívala z každé druhé zahrádky. Navíc spousta zahradních dekorací působí na první pohled kýčovitě. Naštěstí se i pro milovníky minimalistického designu najde spousta možností. Naprosto ideální jsou dekorace ve skandinávském stylu.

 Skandinávský styl z dalekého severu

Polární noci ve Skandinávii bývají dlouhé, proto seveřané vnášejí světlo do svých domovů jinými způsoby. Nábytek i zahradní dekorace v nordic stylu jsou laděné do bílých až krémových odstínů a rozhodně nehýří barvami. Zahradní dekorace v tomto stylu nebijí do očí, ale zároveň dokáží zaujmout.

 Nezbytné vázy a květináče

V květináčích skandinávského stylu se bude vyjímat jakákoliv rostlinka. Jemné barvy působí něžně a nevinně, perfektně proto poslouží pro vytvoření romantického zákoutí. Zvolit si můžete tradiční keramický květináč, popřípadě zvolit přírodní variantu ve formě proutěného obalu. Květináče ve skandinávském stylu se vyznačují minimálním zdobením, popřípadě úplnou absencí jakýchkoliv vzorů.

keramický květináč Nude Star, www.nordicday.cz

Keramický květináč Nude Star, zdroj: nordicday.cz

Správný zahrádkář si neumí představit jaro bez pestrobarevných květin. Abyste si je mohli každý den užívat nejen na svých záhoncích, budete potřebovat vázu, kterou můžete umístit třeba do zahradního altánku. V nabídce jarních dekorací ve skandinávském stylu najdete opravdové designové skvosty, které nepřestanete obdivovat ani po několika letech. Stejně, jako vše ostatní, i vázy v tomto stylu jsou něžně krásné a v kombinaci s nádhernou květinou doslova pohladí na duši.

Keramická váza Layer, zdroj: nordicday.cz

Budiž světlo!

Když se řekne Skandinávie, většina lidí si nejspíš vybaví ošlehané Seveřany, kteří spolu se svými severskými psy odpočívají u plápolajícího ohně. Oheň patří k severním zemím stejně, jako sníh, což se promítá i v dekoracích. Pokud se tedy rozhodnete pro zahradu ve skandinávském stylu, neměli byste zapomínat na lucerny. V tomto případě platí, že luceren není nikdy dost. Můžete si pořídit jak klasickou celoskleněnou lucernu, tak i netypickou designovou lucernu obkládanou dřívky. Nic není víc romantické, než plápolající ohýnek mrkající na vás z lucerniček zavěšených na stromech v temné zahradě.

Závěsná dřevěná lucerna Wooden slat, zdroj: nordicday.cz

Ať už chcete posedět v krásném letním večeru venku s přáteli, nebo si jenom chcete doma vyčarovat romantickou náladu, vždy vám k tomu perfektně poslouží svícny. Jsou snadno přenosné a mohou vám tak dělat radost, kdekoliv si jen zamanete. To, co svícny ve skandinávském stylu ztrácejí na barvách, to bohatě dohánějí na designu. Můžete narazit na klasické svícny na dlouhé svíce, ale i na spoustu svícnů určených pro umístění čajové svíčky. Pěkně působí klasické spojení dřeva a skla, velice elegantním řešením je i mramorový svícen v lehkých šedavých tónech, který vrhá na okolí doslova magické světlo.

Svícen z mramoru light grey, zdroj: nordicday.cz

I když možná na někoho působí skandinávský styl fádně, věřte, že zahradní dekorace v tomto stylu rozzáří i ta nejtemnější zákoutí vaší zahrady stejně, jako vzácné paprsky zmrzlou severskou krajinu.

4 komentáře u „Originální zahradní dekorace

  1. Tyhle dekorace jsou naprosto uzasne. Nevite,kde by se daly za prijatelnou cenu sehnat?

  2. ja jsem spis na takovy ty starocesky prvky, idealne jeste po prababickach. nasla jsem napriklad starej hrnec kterej se pouzival asi na slapani zeli.trocha prace s nim a neverili byste jak peknej kvetinac to je

  3. Ahoj, myslím, že chybět by neměly solární lapmičky. Jsou úúúžasnýý, navíc osvětlují a zadarmo :)

  4. Ja jsem zase pro keramicky veci, takovej cap ve vysoky trave, jinde zaba v mulcovany kure. Proste krasna priroda

Komentáře nejsou povoleny.