Orientální koberec – klenot vaší podlahy

Plovoucí podlaha může být krásná sama o sobě. Toužíte-li ale po designovém doplňku, který ji rozzáří, zamyslete se nad kouzlem orientálních koberců. Ty jsou součástí lidských obydlí od nepaměti. Do místností vnáší rozmanitost, pestrost i špetku jedinečnosti. Jak se v jejich výběru vyznat a vybrat si ten nejvhodnější poradíme v následujícím článku.

Moderní koberce

Příběh íránského Gabbehu

Pokud vaše místnost disponuje kvalitní podlahou, je velká škoda zakrýt celou její plochu. Zaměřte pozornost na orientální moderní koberce, které poslouží jako trendový běhoun. Do tohoto sortimentu spadají koberce typu Chubbi modern, Nepál, kožené koberce a v neposlední řadě pak oblíbený Gabbeh. Tento druh se tradičně vyrábí v Pákistánu a je nedílnou součástí zdejší kultury, především žen z kmene nomádů. Pro jednoduchost vazby probíhá ruční výroba přímo v jejich domovech, kde do ní vnáší kus své umělecké osobnosti. Koberce se honosí vzory, jež jsou převážně inspirovány zdejším, skromným životem. Je důležité se při výběru zaměřit na zemi původu daného Gabbehu. Vyrábí se také v Indii, ovšem ze strojově zpracované vlny, čímž je zapříčiněna jejich nižší kvalita. Íránský Gabbeh je oblíbeným doplňkem moderních interiérů pro svou barevnost, motivy a přírodní zpracování.

Jedinečnost v každém kusu

Nabídka tímto v žádném případě nekončí. Naleznete zde celou řadu ručně tkaných běhounů z Nepálu, zhotovených z čisté vlny. Ta je známá pro svou schopnost vytvářet v interiéru zdravé klima. Chubi modern pocházejí z Afghánistánu a stejně jako všechny ostatní podléhají ruční výrobě. Vyznačují se trvanlivou pestrostí, jež je jim vnuknuta použitím přírodních barev při zpracování. Jsou také velice snadné na údržbu a dobře odolají i v místnostech s častým pohybem osob. Neopomeňte také kožené koberce, vyráběné ze skutečně kvalitních, výběrových materiálů. Jedná se o exkluzivní zboží, které již ve stejné podobě nikde na světě nenaleznete.

Zaujala vás možnost doplnění místnosti o tento produkt? Svěřte se do rukou zaručeného odborníka působícího ve světě orientálních koberců již od roku 1994. Krom ucelené nabídky na internetu, a rozsáhlého showroomu, vám společnost Buchara poskytne veškeré poradenství i servis.