Ochranné pomůcky jsou důležité i v zimě

Na ochranné pracovní pomůcky bychom měli dbát po celý rok, zima nás však nutí, abychom si své zdraví chránili ještě více než je tomu v letních nebo jarních měsících.

Ochranné pomůcky jsou tady od toho, aby je pracovníci řádně nosili a tím se chránili před možnými riziky, které by mohly vážně ohrozit jejich život. Mezi nejčastějšími ochrannými pomůckami v zimních měsících jsou bezesporu zimní pracovní rukavice.

Pracovní rukavice

Zimní pracovní rukavice jsou často nezbytné, neboť vám pomohou při práci s hrubým a surovým materiálem, který je často v zimě velmi studený a na holé ruce velmi nepříjemný. Zimní pracovní rukavice taktéž oceníte při činnostech jako je práce s různými nástroji. V neposlední řadě chrání zimní pracovné rukavice před omrznutím.

Druhy zimních pracovních rukavic

Na tuzemském trhu je v současné době velký a široký výběr různých druhů zimních pracovních rukavic, které jsou náležitě kvalitní. Velmi osvědčeným druhem jsou například rukavice pletené. Jsou to rukavice bezešvé, které jsou polomáčené v takzvaném přírodním latexu a mají zdrsněnou plochu na dlaních, což je pro pracovní rukavice velmi užitečná věc.

Tip: Máte doma problém s teplou vodou? Možná máte problém s hydraulické vyregulovanie

Dalším tipem jsou zateplené pracovní rukavice, které mají praktickou vrstvu mikroporézního parapropustného latexu. Populární jsou rovněž pracovní rukavice, které jsou vyrobeny ze silného barevného fleecu, které mají měkkou podšívku s plastovou karabinkou.

Kdybyste hledali ještě nějaké další varianty, můžeme doporučit zimní pracovní rukavice s šedé hovězí štípenky, které mají tuhou manžetu z polyesterového reflexního úpletu. Samozřejmostí je teplá podšívka v dlani.

Výběr je opravdu široký

Jak je patrné, výběr je opravdu velmi pestrý a široký, vybrat by si měl každý pracovník nebo firma, která zimní pracovní rukavice svým zaměstnancům poskytuje. Pokud hledáte slevy, tak v této době zľava nebude vysoká. Ba naopak se vám může stát, že v těchto obdobích mohou být některé produkty vyprodány.