Nejlepší podlahy pro váš dům

Chodit bosky po trávě patří k životním radostem, ale určitě nebudete brouzdat trávou od jara do zimy. Stejně tak se vám nemusí stále líbit vaše dosavadní podlaha v jednotlivých místnostech domu.

podlahy české budějovice

Trendy v současných podlahách

Ke stále oblíbeným patří parkety. Ať už se jedná o mozaikové, zámecké nebo klasické, vyskytují se v rodinných domech, historických objektech i v reprezentačních prostorách. Podlahy České Budějovice doporučují také plovoucí podlahy, které odolávají poškrábání, opotřebení a působení slunečních paprsků. Navíc vypadají velice pěkně a snadno se udržují.

Vinylové podlahy České Budějovice vypadají rovněž krásně a údržba vás skutečně nijak extra nezatíží. V porovnání s laminátovými plovoucími podlahami mají několik výhod. Především jde o na dotyk teplý a příjemný povrch. Budete po něm našlapovat zcela tiše, plně vyhoví i alergikům a domácím mazlíčkům. Plánujete podlahové topení? Máte ideální řešení. Dále odolává vodě a vlhkosti, snadno se opravuje, když dojde na výměnu dílců. Ani kolečkové židle neohrozí vinylku.

Než se rozhodnete pro konkrétní druh podlahy, obraťte se na profesionály. Odborná pokládka podlahových krytin zahrnuje zaměření, konzultaci a poradenství zdarma.

Vylepšení ochrany dřeva

Cokoliv ze dřeva potřebuje ochranu, ale nejlépe při zachování svých přírodních vlastností. Dřevěné podlahy, nábytek a jiné výrobky ochráníte vhodnými laky. Osmo nátěry České Budějovice zajistí odolnost proti oděru. Postarají se také o odpuzení nečistot a vody. Tvrdé voskové oleje využijete hlavně na selská prkna a masivní dřevo. Dále na podlahy z korku, palubek a OSB desek. Po ošetření zajistíte vyšší odolnost proti ošlapání a lze je trvale zatížit bez poškození. Kromě vody odpudí i různé druhy sladkých nápojů. Stačí realizovat dva nátěry. Nemusíte obstarávat mezibroušení ani základní lakování.