Koupací sudy – zabydlí se i u nás?

Koupací sudy si oblíbí rodiny s dětmi, které si chtějí užít společných chvil odpočinku, a také milovníci relaxace pod širým nebem. Stanou se středem pozornosti i na oslavách či zahradních party. Co že to jsou koupací sudy a jak vypadají se dozvíte v dnešním článku.

V zemích Skandinávie je koupací sud velmi rozšířený a oblíbený díky nízké pořizovací ceně, minimálním provozním nákladům a využitelnosti po celý rok. Postupně se i na českém trhu sud dostává do podvědomí široké veřejnosti. V dnešním článku se podíváme, k čemu jsou koupací sudy určeny.

Z čeho se skládá koupací sud?

Samotná koupací káď je složena z dřevěných a nerezových částí. Vnější dřevěná část koupacího sudu je opatřena speciálními napouštěcími nátěry, které chrání dřevo proti vlivu povětrnosti. Také dno sudu je napuštěno speciálním přípravkem pro zajištění dlouhé životnosti koupacího sudu. Z jakostní nerezové oceli jsou vyrobeny kamna a spojovací materiál.

Koupací sud je převážně z kvalitního dřeva, zdroj: vyprodeje.net

Koupání v létě i v zimě

Kamna na dřevo, které mají za úkol ohřívat vodu v koupacím sudu, jsou umístěné ve vodě. K topení se používá suché kusové dřevo. Požadované teploty ke koupání dosáhnete zpravidla během tří hodin, v zimním období je ale zahřívání vody časově náročnější.

Koupací sudy využijete během celého roku, v zimě i v létě. Venkovní teplota může být pod bodem mrazu, ale vy si přitom budete užívat příjemného odpočinku v teplé vodě pod širým nebem. V létě zase může být koupací sud příjemným osvěžením.

Koupací sud včetně víka, zdroj: vyprodeje.net

Výhody koupacího sudu

Hlavní výhodou koupacího sudu je, že se můžete venku koupat po celý rok, bez ohledu na počasí. Uvolníte své svaly a klouby a vašemu organismu se dostane lepšího okysličení. Koupací sudy mohou využívat lidé všech věkových kategorií, kteří hledají duševní uvolnění. Zlepšíte si tak svou náladu, zbavíte se stresu, odpočinete si a naberete nové síly.

Koupací sud nyní naleznete v akci na www.vyprodeje.net