Kámen jako moderní prvek interiéru i exteriéru

Interiér i okolí domu lze velmi rafinovaně ozvláštnit použitím přírodního kamene. Obkladový kámen elegantně podtrhne design obývacího pokoje, ale také kuchyně či koupelny. Zdaleka totiž neplatí, že je vhodný pouze jako venkovní doplněk. Díky širokým možnostem barevných odstínů a povrchových úprav jej vhodně sladíte s jakýmkoli koutem bytu, domu nebo chalupy.

obkladové pásky na fasádu

Obkladový kámen dokáže vaše obydlí obohatit o kus přírody a nechá vyniknout prvky, které si zaslouží pozornost. Zvláště originálně působí tento materiál okolo krbu, schodiště nebo v prostoru chodby. Nenechte se mýlit představou, že kámen vyzařuje chlad a neosobitost, vždy totiž záleží na kombinaci s ostatními elementy v prostředí.

Dejte vyniknout venkovním plochám

Pakliže vám obkladový kámen do interiéru nezapadá, určitě se jej nebojte použít venku. Tradičně tvoří moderní základnu venkovních zídek a stává se přirozenou součástí okolní přírody. Plocha okolo jezírka, venkovního krbu či altánu získá použitím kamene na atraktivitě a jedinečnosti. Odstíny a druhy kamene lze libovolně kombinovat dle vašich požadavků, ale nezapomínejte, že kámen je sám o sobě výrazný, a proto prostor nepřekombinujte.

Originální fasáda na celý život

V posledních letech se zákazníci zajímají také o možnosti zvýraznění fasád, oken nebo dveří. V tomto ohledu jsou doporučovány travertinové obkladové pásky na fasádu. Je pouze na vás, jak velkou plochu páskami pokryjete, a kterou barevnou či materiálovou variantu zvolíte. Obkladové pásky jsou ceněné především pro své vlastnosti, neboť odolávají i nepříznivým klimatickým podmínkám a velkému mrazu. Jejich odolnost společně se zachováním původního vzhledu jsou zárukou dlouhé životnosti.

Stavíte nebo rekonstruujte? Zkuste klasické materiály doplnit obkladem z kamene a přesvědčte se, jak působivě může vypadat! Vyžijte rad a zkušeností odborníků, kteří vám pomohou s optimálním řešením i u vašeho stavení.