Jakou si pořídit venkovní markýzu?

zdroj: unoal.cz

zdroj: unoal.cz

Venkovní markýza je doplňkem, který oceníte zejména v letních měsících, kdy panuje pěkné počasí a dá se sedět venku na terase či balkonu domu. Ve chvíli, kdy si chcete pořídit venkovní markýzu, bude vám nabídnuto několik variant, které se dělí zejména podle konstrukce. Je tak nutné zvážit, jakou si pořídit venkovní markýzu na vaši terasu tak, aby dostatečně plnila svůj účel a poskytla vám pohodlí během venkovního posezení.

Otevřená markýza

Prvním typem jsou otevřené markýzy. Ty jsou z konstrukčního hlediska nejjednodušší. Nemají žádné plachty a látky, které by kryly před případnými slunečními paprsky. Tyto markýzy jsou tak vhodné spíše do stinných míst, kde nepotřebujete ochranu před slunečními paprsky.

Markýzy s profilem

Další druhy markýz jsou již s promyšlenější konstrukcí. Pokud si například pořídíte venkovní markýzu s nosným profilem, ten zajistí, že bude zařízení stabilní. Navíc ji lze instalovat i do exteriérů, které mají atypické parametry.

Venkovní markýza bez nosného profilu

Pořídit lze rovněž markýzy bez nosných profilů. V jejich případě je ale potřeba mít na paměti, že u nich nelze měnit případnou šířku markýzy.

Kazetové markýzy

Zdaleka nejúčinnějším a zároveň i nejkvalitnějším řešením jsou kazetové markýzy. S kazetovou markýzou bude vaše terasa dokonale chráněna. Navíc lze u tohoto typu markýz vyzdvihnout také jejich flexibilitu a stabilitu konstrukce. Venkovní markýzy kazetového typu, u nichž je nosným profilem přímo kazeta, oceníte i z estetického hlediska. Působí kompaktně, nedochází zde k narušení vzhledu exteriéru.

Jakou si tedy pořídit venkovní markýzu? Pokud chcete kvalitu v luxusním provedení, pak jednoznačně sáhněte po kazetové markýze. Je sice dražší nežli otevřená či bezprofilová markýza, zato vám však nabídne možnost příjemného posezení na terase či balkoně domu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Rodinné domy se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Jakou si pořídit venkovní markýzu?

  1. doporučuju si zkontrolovat kvalitu látky, my to neudělaly a začala nám v jednom místě trochu hnít kvůli vlhku. takže rači si připlatit a poradit se s někým

  2. My si ji poridili na balkon a nemuzu si ji vynachvalit. jen skoda, ze jeste nema postranni cast, aby bylo vetsi soukromi. :)

  3. Thank you so much for this arceilt, it saved me time!

Komentáře nejsou povoleny.