Jaké hračky můžete dětem pořídit na vaši zahradu?

shutterstock.com

shutterstock.com

Děti milují pohyb venku. Pokud vlastníte zahradu, mají vaše děti možnost trávit venku mnoho času. Ovšem samotný volný prostor na zahradě děti dlouho nezabaví. Ale díky široké nabídce zahradních hraček můžete dětem na vlastní zahradě vytvořit úplný ráj.

Co ocení menší děti?

Děti batolecího a předškolního věku ocení méně náročné vybavení oproti dětem větším. Menší děti si vyhrají  například s pískovištěm, kterým již větší děti opovrhnou. Pro estetické ohraničení pískoviště můžete zakoupit plastové nebo dřevěné ohrádky, ideálně s poklopem, který v noci zamezí přístupu zvířat, která by mohla písek znečistit. U malých dětí jsou dále velmi oblíbená všechna odrážedla, vozíčky, elektrické motorky se kterými mohou jezdit okolo domu. Najdete je zde.

Nezapomeňte ani na nafukovací balóny, válce nebo dokonce nafukovací hrad, se kterými si děti užijí mnoho legrace. V letních vedrech mohou děti bezpečně užívat vody v dětském nafukovacím bazénku. Mnoho radosti navíc udělá malá plastová skluzavka, která v teplých dnes může ústit přímo do dětského bazénku.

Velký úspěch mají také malé domečky, které dětem slouží ke hře i k úklidu hraček. Dětské zahradní domečky se prodávají v mnoha podobách. Můžete volit nejen barevné plastové, ale také decentnější dřevěné. Samozřejmostí je také rozličná nabídka rozměrů domečků. Pro batolata můžete také pořídit nízké plastové prolézačky, kde se děti v bezpečné výšce učí překonávat překážky. Mnoho radosti také udělají textilní tunely a stany.

Stálicí mezi venkovními aktivitami je již po generace houpačka. I tu můžete pořídit v mnoha provedeních, od jednoduchých sedátek po houpačky s ohrádkou k bezpečnému pohoupání nejmenších. Opět můžete volit mezi variantou z plastu nebo ze dřeva. Na nově zbudovaných zahradách se však objevuje problém, kam houpačku zavěsit. Chybí zde totiž vzrostlé stromy. Možností je hned několik a podíváme se na ně blíže v tipech pro starší děti.

Starším dětem můžete na zahradě vytvořit úplné hřiště

Děti blížící se školnímu věku jsou stále aktivnější a vyžadují již náročnější atrakce. Nezapomeňte je vybavit koloběžkou a nafukovacím míčem, kterým nemohou udělat škodu ani na domě ani v zahradě.

Pokud jim však chcete dopřát skutečné vyžití, investujte do konstrukce pro dětské hřiště. Konstrukce může být dřevěná nebo kovová a dle jejích rozměrů na ni můžete umístit rozličné množství herních prvků. I u větších dětí se těší velké oblibě houpačka, ta prostě nesmí chybět. Jestliže jste se rozhodli rovnou pro koupi větší dřevěné konstrukce, můžete ji doplňovat o libovolné prvky.

Vedle houpačky může vést žebřík k vysoké skluzavce. Hřiště můžete doplnit o provazové sítě, po nichž mohou děti lézt a závěsné žebříky, kde budou zdokonalovat svou zdatnost. Kovové konstrukce neumožňují takovou variabilitu. Zpravidla nabízí zavěšení více typů houpadel a mohou být doplněny o provazový žebřík. Trendem posledních let je také zahradní trampolína, která mnohdy láká k vyzkoušení i dospělé.