Jak vylepšit vzhled zárubně u vnitřních dveří?

shutterstock.com

shutterstock.com

Z hlediska designu domácnosti je potřeba si všímat veškerých detailů. I taková relativní maličkost, jakou jsou zárubně dveří, totiž dokáže zkazit dojem z interiéru, pokud je ve špatném stavu. Zejména ve starších panelových bytech je často pohled na futra dveří doslova žalostný. Přitom stačí jen drobná úprava a zárubně dveří budou vypadat jako nové.

Kovové zárubně nejsou z hlediska moderních trendů pro vnitřní dveře zrovna ideální. I kvalitně natřený kov totiž poměrně rychle ztrácí svůj původní vzhled. Navíc se kovová futra složitě instalují a rekonstruují.

Nová zárubeň bez složitých stavebních úprav

Pokud chcete získat atraktivní vzhled dveří a futer, je zde velmi jednoduché řešení. Spočívá v instalaci obložkové zárubně. Tato zárubeň se jednoduše instaluje na starou kovovou zárubeň s panty. Není přitom zapotřebí nic vybourávat a následně složitě sádrovat apod. Montáž této praktické a velmi efektní zárubně zvládne každý alespoň trochu šikovný kutil.

Obložková zárubeň naskýtá možnost instalace posuvných dveří

Tím, že stará futra obložíte novou obložkou, získáte šanci změnit systém otevírání dveří. Klasické otevírací dveře lze díky nim lehce zaměnit za moderní posuvné, případně skládací vnitřní dveře, které vám ušetří spoustu místa. Obložkový typ zárubní je spolu s posuvnými dveřmi ideální do menších domácností, kde je třeba myslet na každý centimetr volného prostoru.

Obložky lze pořídit v mnoha dekorech. Záleží tak jen na vás, jaký zvolíte. Doporučujeme jej vybírat podle celkového designu místností a domácnosti. V každém případě vám můžeme poradit, kde nové obložkové zárubně a také moderní posuvné dveře pořídíte – u společnosti Grimax. Ta nabízí produkty německé značky Vasco Doors, které patří ke špičce v této oblasti. Více informací naleznete na webových stránkách grimax.cz.