Jak vybrat přenosný gril na piknik?

shutterstock.com

shutterstock.com

Pikniková sezóna je v plném proudu. Každý si do svého košíku přibalí své oblíbené pokrmy, potřebné skleničky a někdo také gril, na němž si gurmáni připravují maso, zeleninu, zkrátka to, na co mají chuť. Který gril je pro vás na piknik nejvhodnější? Z jaké nabídky můžete vybírat?

Specifika přenosného grilu

Na piknik si s sebou můžete vzít co vás napadne a zejména také to, co unesete. Co se grilu týče, je tedy vhodné vybírat lehký, malý a nenáročný.

Jaký vybrat?

Chcete-li si pořídit přenosný gril, můžete vybírat z velké nabídky. Záleží jen na vás, jaký hledáte. Z hlediska četnosti užití se nabízí dva typy přenosných grilů, sice jednorázový a pro více použití. Každý přenosný gril na piknik má snadné použití i kompaktní rozměry.

Pro jednorázovou akci

Sada na jednorázový gril obsahuje hnědé uhlí, které je napuštěné parafínem. Velice snadno se zapálí i rozehřeje, během pár minut je připraven na opékání. Jaké jsou jeho plusy a mínusy?

 • levný – seženete jej zhruba za 100 Kč
 • nemusíte jej nosit z pikniku domů, ani ho nikde skladovat
 • lehký a tudíž snadný na manipulaci
 • ideální na opečení párků, buřtů či klobás

Pokud chcete opéct větší kusy masa, trvá to velice dlouho, navíc se nemusí vždy dobře propéct, pokud byste to však chtěli zkusit, sáhněte pro jistotu po drůbežím mase.

Pro více použití

Druhou variantou je tedy přenosný gril pro více použití, který je těžší, dražší, ale zase je zde větší pravděpodobnost kvalitněji u grilovaného masa a také vám déle vydrží. Tento gril dělíme podle zdroje tepla, respektive paliva. V nabídce je plynový a na dřevěné uhlí, každý má svá specifika, která si představíme.

Plynový gril: vyšší cena – od 3 000 Kč výše; nedochází ke styku plamene a grilovaných potravin; rychlejší rozpálení; snadnější ovládání; zdravější; čisté grilování bez popela

TIP! Před použitím vždy zkontrolujte připojení ventilu, aby plyn neunikal.

Gril na dřevěné uhlí: levnější než plynový gril – seženete od 500 Kč; dodávají připravovanému jídlu specifickou, neodolatelnou chuť; náročnější na přípravu, na rozdělání a udržování správného ohně; přímé přepalování odkapávajícího tuku.

Stolní gril Amica, zdroj: mountfield.cz

Stolní gril Amica, zdroj: mountfield.cz

Co nezapomenout s sebou na piknik?

Kromě grilu, masa a bezstarostné nálady s sebou nezapomeňte na piknik vzít:

 • dostatek tácků, příp. talířků, také příbory, sadu na grilování, alespoň základní (štětec, grilovací kleště) a ubrousky na otření špinavých rukou
 • grilovací omáčky, pečivo, přílohu k masu
 • v případě grilu na uhlí i něco na uhašení ohně
 • v případě plynového grilu oheň, podpalovač
 • sadu na očištění grilu

2 komentáře u „Jak vybrat přenosný gril na piknik?

 1. já jsem nadšená z těch jednorázových grilů. sice neudělají dokonale každý maso, ale to by po tom člověk snad ani nemohl chtít. řekla mi o něm kamarádka až letos, nechápu, jak jsem bez něj kdy mohla chodit na pikniky. :D

 2. My si tento tyden koupili krasny gril na uhli, maji v Tescu ohromne slevy. Tak jen skoda, ze uz ted nebude moc prilezitosti, jak ho vyuzit. Tak ale za rok! Skocte si tam. :)

Komentáře nejsou povoleny.