Jak připravit bazén na novou sezónu?

Blíží se jaro a s tím i nová sezóna pro vaše bazény. Jak je nejlépe připravit? To si povíme v dnešním článku.


Práci budou mít podstatně lehčí ti lidé, kteří bazény dobře zazimovaly. To spočívalo především v důkladném vyčištění od nečistot a ošetření vody zazimovacím roztokem. Zásadní je upustit vodu pod trysky, nebo protiproud (pokud se v bazénu nachází) z důvodu aby mráz neroztrhal cirkulační rozvody. Do bazénu se dávají specielní zimní plováky, aby se narušil led v bazénu, který by mohl bazén poškodit.. Také je důležité, aby byl bazén přes zimu zakrytý, tím si značně usnadníte práci s čištěním na jaře. Tady mají výhodu majitelé, kteří využijí celoroční zastřešení bazénů. Nicméně co dělat, když jste některé tyto kroky vynechali?

Rozhodně nic není ztraceno, jen budete mít o něco více práce než majitelé, kteří bazén zazimovali správně. Nejdříve je nutné zkontrolovat, zda se na bazénu nenacházejí nějaká poškození. Může se objevit třeba prasklina, protrhnutá fólie nebo jiné fyzické poškození. Tyto problémy je nejlepší řešit ve spolupráci s prodejcem vašeho bazénu. Dle možností jdou některá poškození opravit bez vypuštění vody z bazénu. Co se týče vlastního znečištění bazénu třeba napadaným listím, narostlými řasami atd, je třeba si uvědomit co Vás vyjde výhodněji – cena za chemii kterou musíte použít aby se bazén vyčistil (vždy jde bazén chemickým a mechanickým čištěním upravit tak, aby voda měla správné hodnoty), nebo celý bazén vypustit ošetřit stěny příslušnými přípravky a napustit čistou vodu.

Dostáváme se k chemickým přípravkům a čištění stěn. Je důležité, abyste používaly jen přípravky přímo určené na čištění bazénů! Nyní přistoupíme k úpravě vody. Prvním krokem je napuštění bazénu do standardní výšky a zpuštění filtrace – mechanické čištění vody. Poté je dobré je provést základní rozbor a zjistit tvrdost a pH vody. Vodu upravíme na doporučené hodnoty pomocí speciálních přípravků. Dalším krokem je samotná dezinfekce vody opět přípravkem určeným k tomuto účelu.

A posledním krokem je nadávkovat přípravky pro prevenci, aby se netvořily řasy a bylo stále dostatek potřebné chemie k dezinfekci vody. Posledním krokem je počkat až se voda ohřeje, obléct plavky a spokojeně si užívat křišťálově čisté vody.

1 komentář u „Jak připravit bazén na novou sezónu?

  1. This was so helpful and easy! Do you have any arltices on rehab?

Komentáře nejsou povoleny.