Diamantové kotouče řezné versus brusné

Předpokladem poloviny úspěchu při práci je mít odpovídající vybavení. V dnešním článku si vysvětlíme rozdíl mezi řeznými a brusnými diamantovými kotouči.

Abychom si byli schopni pro naši práci dobře vybrat diamantové kotouče, tak musíme především vědět, jaké všechny typy existují a pro kterou danou práci je který typ z nich vhodný.

Diamantové kotouče řezné

  • pro abrazivní pískovec, asfalt atp.
  • pro cihelné zdivo, zámkovou dlažbu, měkké střešní krytiny atp.
  • pro vyzrálý beton, armovaný beton, klinker, granit atp.
  • pro keramiku a obklady

Diamantové kotouče brusné

  • pro nevyzrálý (abrazivní) beton
  • pro vyzrálý beton

Nejčastějšími průměry diamantového kotouče, se kterými se můžete setkat, jsou: 115 mm, 125 mm, 150 mm, 180 mm, 230 mm, 300 mm, 350 mm, 400 mm, 450 mm. To je velmi důležitý parametr, který musíte vzít na zřetel, aby nedošlo k situaci, kdy zakoupený diamantový kotouč nepasuje na vaše diamantové nástroje, tedy do brusky nebo řezačky, kterou již vlastníte.

Ale i přes to, že jste dodrželi všechna doporučení, kterým jste výběr vhodného diamantového kotouče a případně samotnému diamantovému nářadí podřídili, můžete se setkat s následujícími problémy při práci: kmitání kotouče, podbroušení kotouče, příliš rychlé opotřebení čepelí kotouče, kotouč neřeže, nebo došlo k ulomení segmentu. Pak je namístě přehodnotit pracovní postup a závadu odstranit, jinak výsledná práce nebude stát za nic.

Pokud si s výběrem vhodného diamantového kotouče ještě stále nevíte rady, není nic snazšího, než se zeptat. Navštivte osobně odbornou prodejnu se sortimentem nářadí pro stavební profese a domácí kutily nebo ji kontaktujte pomocí kontaktního formuláře, který je dnes k dispozici na všech kvalitních webových stránkách s touto problematikou.
Při práci neopomeňte zásady bezpečnosti při práci s diamantovými nástroji, které vás a lidi ve vaší blízkosti chrání před případnými zdravotními úrazy. Jsou stejně tak důležité, jako je výběr diamantového kotouče.

1 komentář u „Diamantové kotouče řezné versus brusné

  1. Pěkný článek díky. Já s koutouči pracuji takřka denně, hodně kvalitní jsou kotouče Norton Clipper. Hlavně jejich řada Silencio stojí za to. Kdo se trošku vyzná, tak ví svoje…

    David

Komentáře nejsou povoleny.