Bydlení za Prahou již tolik netáhne

Alespoň tak to vypadá, pokud se podíváme na nejnovější depeloperské projekty. Stále důležitější se stává dobrá lokalita blízko centra města.

V posledních letech rapidně ubylo kupujících a na trhu jsou zejména v Praze tisíce volných bytů – novostavby Praha. Tyto byty se většinou nacházejí v odloučených lokalitách, kde není ještě plnohodnotná občanská vybavenost. Developeři se proto v současné době soustředí na vyplňování proluk ve stávající výstavbě, kde jsou již zavedené veškeré služby. Právě o tyto nemovitosti je v současné době největší zájem – developerské projekty Praha.

Nároky zájemců neustále rostou

Dnes je již samozřejmostí, že většina z nás má osobní automobil, a tak je důležité mít automobil kde zaparkovat. Ideální jsou soukromé garáže přímo u vaší nemovitosti. Stejně tak se stále více lidí ptá na náklady na provoz. Většina zájemců je ochotná akceptovat o něco vyšší cenu, pokud je dům v nízkoenergetickém či pasivním standardu. Energie se neustále zdražují, a tak je na místě myslet na mnoho let dopředu.

Přístup k hypotékám se uvolňuje

Banky před 2 lety rapidně zpřísnily podmínky pro poskytnutí hypotéky, a tak se jejich množství rapidně omezilo. Dnes je již situace opačná a banky opět postupně uvolňují podmínky a lákají na nízké úroky. Vždy se doporučuje obejít několik bankovních institucí a nechat si udělat nezávisle nabídku. Často tak můžete vyjednat výhodnější nabídku a ušetřit desítky tisíc.

Pokud kupujete nemovitost z developerského projektu, často vám zároveň s nemovitostí nabídnou hypotéku přímo na míru. Díky exkluzivní spolupráci s vybranou bankou vám mohou nabídnout zajímavou nabídku. Nicméně vždy je to individuální a nelze říct, že se jedná o ten nejvýhodnější způsob financování.