AL-KO nabízí zahradní techniku s vynikajícím poměrem cena/výkon

shutterstock.com

shutterstock.com

S příchodem jara, které oficiálně začalo 20. března, brzy přijde také teplejší počasí, které vybízí k pracím na zahradě. Důležitým a nepřehlédnutelným prvkem každé zahrady je bezpochyby trávník. Jestliže chcete, aby dobře vypadal, musíte mu dopřát kvalitní péči, kterou vám usnadní mnohé nástroje. V dnešním článku se podíváme, jakou zahradní techniku na trávník nabízí společnosti AL-KO.

AL-KO s tradicí od 30. let 20. století

Historie společnosti AL-KO KOBER AG se začala psát již v roce 1931, kdy společnost založil Alois Kober (odtud pochází název značky složený z dvou počátečních písmen jména a příjmení zakladatele). Původně se jednalo o malé zámečnictví v Großkötzu u Günzburgu, ale dnes se jedná o světově proslulou firmu, která má pře 50 poboček a na 4 200 zaměstnanců.

AL-KO se může pyšnit pevným postavením na světovém trhu. Zákazníkům nabízí kvalitní vozidlovou techniku, zahradní přístroje a také vzduchotechniku. Kromě toho, že oceníte bohatou nabídku sortimentu, oceníte také vynikající poměr cena/výkon. Právě díky tomu se stala společnost AL-KO předním světovým prodejcem zahradní techniky.

Vertikutátor

K tomu, aby trávník vypadal krásně, hustě a hlavně zdravě, musíte mít nejen kvalitní sekačku, správné osivo a hnojivo. Pořídit byste si měli také vertikutátor, který je často nazýván i jako provzdušňovač. Jeho úkolem je odstranit odumřelé rostliny, zbytky posekané trávy, plevel a mech, který zabraňuje dýchání trávníku. Dojde tedy k narušení svrchní vrstvy zhruba 1 cm do hloubky.

Princip vertikutátoru, zdroj: levneelektro.cz

Princip vertikutátoru, zdroj: levneelektro.cz

AL-KO nabízí hned tři různé vertikutátory, dva na elektřinu a jeden benzínový, který využijete zejména na rozsáhlejších nebo odlehlých místech. Všechny obsahují vertikutační a provzdušňovací válec, který si snadno můžete sami vyměnit. Cena začíná již na 2 990 Kč.

Jak vybrat sekačku?

Nenahraditelnou roli má na zahradě bezpochyby sekačka, kterou budete vybírat v závislosti na tom, jak velkou máte zahradu. Nabídka sekaček od společnosti AL-KO je rozmanitá a modely se liší použitou technologií pohonu a sečení, tvarem, snadností používání a hlavně cenou. Sekačky AL-KO můžeme rozdělit na elektrické a benzinové, přičemž každá má své výhody i nevýhody.

Elektrická sekačky se vyznačuje nižší pořizovací cenou, menší hmotností, ale zato horší manipulací. Musíte mít neustále v dosahu zdroj proudu. Kdežto u benzinové sekačky, i přes její vyšší pořizovací cenu, se vám nabízí svobodné pohybování. Nemusíte se totiž ohlížet na to, jak dlouhý máte kabel. Jako novinka je zařazena v nabídce automatická akumulátorová sekačka, která má zatím vyšší cenu, ale určitě směr, kterým se bude budoucí vývoj ubírat.

AL-KO Robolinho© 3000 47 990 Kč, zdroj: al-ko.cz

AL-KO Robolinho© 3000 47 990 Kč, zdroj: al-ko.cz

Pořiďte si kvalitní zahradní techniku AL-KO za příjemné ceny s vynikajícím poměrem cena/výkon. Určitě nebudete litovat, ba naopak budete spokojeni s výsledkem práce. Zajímavé jsou i křovinořezy AL-KO, které si poradí i se zanedbanými porosty.