2Barevné Letňany – bydlení s úsporou

2barevneletnany.cz

2barevneletnany.cz

Poptávka veřejnosti po úsporném bydlení stále vzrůstá. Zvýšený zájem o tento druh bydlení nejeví pouze ti, kdo plánují stavbu rodinného domku. Také při bytové výstavbě se stále více pohlíží na nízkou energetickou náročnost. Když se pečlivě projekt naplánuje, mohou se byty prodávat na cenově srovnatelné úrovni s běžnou zástavbou. Právě takový je projekt 2Barevné Letňany.

Co je projekt 2Barevné Letňany?

Základem projektu 2Barevné Letňany je využití moderních technologií a trendů v bydlení. V této novostavbě vznikne 9 bytových domů, které budou stavěny ve třech etapách. První etapa je v plném proudu a stavba tří domů je zatím ve fázi hrubé stavby. Dokončení první etapy je naplánováno na podzim 2013, ale již nyní je prodána více než polovina bytů.

2Barevné Letňany představuje možnost bydlet chytře, za nízké nároky a ve společnosti podobně smýšlejících lidí. Díky výborně zvolené lokalitě jsou byty vhodné pro alternativní a aktivní mladé lidi. Možnost sportovního vyžití je nedaleko. Pro procházky může být zvolen nedaleký lesopark, nechybí ani bazén, zimní stadion, sport centrum, squash nebo tělocvična. Blízko je také OC Letňany, kde můžete trávit své volné odpoledne. Ihned vedle objektu se také nachází autobusová zastávka, kterou se dostanete na stanici metra za pouhé 4 minuty.

Hlavní je ekologický aspekt

Byty v projektu 2Barevné Letňany jsou výjimečné především pro svou nízkou energetickou náročnost. Energetická náročnost vystavěných budov spadá do kategorie B. Jedná se tedy o nízkoenergetickou stavbu. Zatímco ostatní typy nízkoenergetických domů jsou výrazně dražší při koupi, 2Barevné Letňany nikoliv. Jejich kupní cena pro zákazníka je srovnatelná s klasickou výstavbou bez úsporných prvků.

Zděná stavba probíhá výhradně z pálených cihel. Vysokou energetickou úsporu představují také moderní plastová okna vybavená izolačními trojskly. Do těchto bytových domů je vestavěný systém vzduchotechniky s výkonnými rekuperačními jednotkami. Díky tomu je zajištěno rovnoměrné větrání a nedochází k tepelným ztrátám. Vytápění je nainstalováno tak, aby probíhalo rovnoměrně ve všech obytných plochách, a žádná část není zanedbána.

Více najdete na 2barevneletnany.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.